Będą dodatkowe pieniądze od rządu dla rodziców. Lepiej się pospieszyć, bo mogą cię ominąć

Pieniądze
Pieniądze

W obecnej sytuacji w naszym kraju niemal dla każdego pieniądze są na wagę złota. Sytuacja jest coraz cięższa, w związku z czym przyda się dodatkowe wsparcie. Na takowe mogą liczyć rodzice, którzy ponownie mają szansę skorzystać z zasiłku opiekuńczego. Będzie on jednak przysługiwał tylko przez 21 dni. Warto się pospieszyć, żeby dodatkowa gotówka Cię nie ominęła. 

Pieniądze z tytułu zasiłku opiekuńczego będą mogli otrzymać nie tylko rodzice dzieci do ósmego roku życia, ale również ci, których pociechy mają do 16 lat (z wymaganym orzeczeniem o niepełnosprawności), do 18 roku życia (z orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności) i do 24 roku życia, jeśli rodzice posiadają orzeczenie o potrzebie specjalnego kształcenia swojej pociechy.

Jackowski miał wizję, jak będzie wyglądało Boże Narodzenie. Polacy się załamią, straszna przepowiednia

W związku z nowymi obostrzeniami uczniowie ponownie przeszli na tryb edukacji zdalnej, wielu rodziców musiało zatem zrezygnować z pracy, by móc zostać w domu z pociechami. To dla nich ogromne straty finansowe, jednak państwo nie zamierza pozostawić ich bez pomocy. Marlena Maląg poinformowała o zasiłku dla rodziców, który będzie obowiązywał przez 21 dni, od 9 do 29 listopada.

Rząd oferuje dodatkowe pieniądze dla rodziców

Miesięczny zasiłek opiekuńczy wynosi 80 procent wynagrodzenia rodzica i wypłacany jest rownież za dni ustawowo wolne od pracy. Ta pomoc dla wielu rodziców jest prawdziwą deską ratunku. Na razie poinformowano, że obowiązuje do 29 listopada, czyli do dnia, do którego obowiązuje decyzja o nauce zdalnej. Nie wiadomo jednak, jak sytuacja się potoczy i czy uczniowie w grudniu rzeczywiście wrócą do szkół.

Cleo upokorzona. Zenek Martyniuk pokazał, gdzie jej miejsce

Jeśli tak się nie stanie, zasiłek ten z pewnością zostanie przedłużony. Na ten moment rodzice mogą korzystać z ogólnych przepisów dotyczących przyznawania zasiłku opiekuńczego. Zgodnie z nimi pieniądze przysługują każdemu ubezpieczonemu rodzicowi, jeśli nagle zostaną zamknięte żłobki czy przedszkola, a także, gdy niania zachoruje.

Każdemu rodzicowi ponadto przysługuje 60 dni rocznie zasiłku opiekuńczego w przypadku choroby dziecka, które ma mniej niż 14 lat. W obecnej sytuacji na pewno wiele rodziców zdecyduje się na pobranie należącego mu się świadczenia. Czasu zostało niewiele, zatem warto się pospieszyć.

Widzowie programu "Rolnik szuka żony" wściekli po emisji najnowszego odcinka. "To przesada, że puszczacie takie sceny w telewizji!"

Zobacz także: