Joanna Scheuring-Wielgus: ujawnimy wszelkie kościelne przestępstwa

Joanna Scheuring-Wielgus

Joanna Scheuring-Wielgus, posłanka Lewicy, zamieściła mocny wpis na Twitterze. Chodzi o kwestie związane z kontrowersyjnymi wydarzeniami w Kościele Katolickim.

Kościół Katolicki nie ma ostatnio najlepszych dni. Chodzi oczywiście o reportaż stacji TVN o Stanisławie Dziwiszu oraz sprawę kardynała Gulbinowicza. To wywołało gigantyczną krytykę pod adresem kościelnych hierarchów.

Na oba wydarzenia zareagowały posłanki Lewicy, które zorganizowały dziś w Sejmie konferencję prasową. W jej trakcie zachowały się bardzo nietypowo. Zniszczyły bowiem portret Stanisława Dziwisza. To zaskoczyło obserwatorów i przedstawicieli mediów.

Dlaczego w polskim państwie karze się obywateli i obywatelki za to, że napisali coś na murach kościoła, a przestępcy w sutannach, którzy ukrywają i przenoszą księży-pedofili z parafii do parafii, chodzą po ulicy i nigdy nie zostali ukarani?” – mówiła posłanka podczas spotkania z mediami.

Już po zakończeniu briefingu głos zabrała jedna z uczestniczek, Joanna Scheuring-Wielgus, która zamieściła wpis w serwisie Twitter. Nie oszczędziła w nim kościelnych hierarchów.

Joanna Scheuring-Wielgus: ujawnimy wszelkie kościelne kłamstwa

Scheuring-Wielgus udostępniła na swoim profilu nagranie z konferencji prasowej Lewicy, którą zamieściła w mediach społecznościowych stacja TVN.

Czy kościół tego chce czy nie doprowadzimy do ujawnienia wszelkich kościelnych przestępstw” – napisała Joanna Scheuring-Wielgus na Twitterze.

Wpis posłanki wywołał oczywiście wiele komentarzy. Cała sprawa wywołała ogromne emocje. „Ty akurat możesz co najwyżej ujawnić skład twojego dzisiejszego obiadu. Taka jest twoja siła sprawcza” – napisał jeden z internautów.