Tomasz Poręba ogłosił kolejny sukces. Mieszkańcy Podkarpacia będą zachwyceni

Tomasz Poręba

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba przekazał kolejną, kapitalną wiadomość dotyczącą strategicznej inwestycji. Szczególnie zainteresowani i usatysfakcjonowani powinni być mieszkańcy Podkarpacia. Inwestycja bowiem zostanie przeprowadzona właśnie w tym województwie.

Tomasz Poręba już od dziesięciu lat zasiada w europarlamencie. Pochodzi z Małopolski, ale swoją karierę polityczną związał z Podkarpaciem i to właśnie z tego regionu wybierany jest w euro-wyborach.

Dla bardzo wielu osób polityk ten może być kojarzony ze sportem. W latach 90-tych był obiecującym piłkarzem reprezentującym barwy Kolejarza Stróże, czy Górnika Wieliczka. Karierę zastopowała mu jednak groźna kontuzja.

Tomasz Poręba: W Polsce będą pierwsze Igrzyska Europejskie organizowane w UE

Gdy jednak rozpoczął swoją karierę polityczną, ani na moment nie zapomniał o swoich sportowych pasjach. Szczególnie przychylnym okiem patrzył w kierunku Stali Mielec, klubu, któremu kibicował od wielu lat. W momencie gdy pojawiły się takie możliwości, zaczął go również wspierać w bardzo wymierny sposób.

To Tomasz Poręba sprawił, że drużynę z Podkarpacia zaczęli wspierać potężni sponsorzy. W Mielcu pojawiła się m.in. Polska Grupa Energetyczna, PKP LHS, Browar Leżajsk, czy zakłady Bukmacherskie LV Bet. Jak widać nie jest więc tak, że polityk PiS „ściąga” do Mielca jedynie spółki skarbu państwa. Równie skuteczny jest w rozmowach z prywatnym kapitałem.

Tomasz Poręba właśnie to ogłosił. Świetna informacja dla Podkarpacia

Bez jego wsparcia na pewno nie byłoby awansu PGE Stali Mielec do ekstraklasy. Bowiem, gdy Tomasz Poręba zaczął pomagać klubowi, ten był czołową drużyną, ale jedynie na poziomie drugiej ligi.

Co ważne, Stal Mielec nie jest jedynym klubem wspieranym przez europosła. Dzięki jego wsparciu możnych sponsorów mają również tenisistki stołowe z Tarnobrzega (czołowa drużyna Europy) oraz koszykarze Miasta Szkła Krosno.

Nie jest jednak tak, że zaangażowanie Tomasza Poręby kończy się jedynie na sporcie. Bardzo bliskie są mu również bieżące potrzeby mieszkańców, w tym te inwestycyjne. Jego najnowszym sukcesem jest inwestycja, która już wkrótce zacznie powstawać w Sanoku.