Aleksandr Łukaszenka zmienia zdanie co do Polski. Ma propozycje dla Andrzeja Dudy

Aleksandr Łukaszenka
Aleksandr Łukaszenka

Aleksandr Łukaszenka wcześniej niezbyt pochlebnie wypowiadał się na temat naszego kraju. Mężczyzna niejednokrotnie atakował Polskę, rzucając bezpodstawne oskarżenia. Ostatnio jednak zdaje się, nieco zmienił zdanie, ponieważ wyszedł do naszego prezydenta z konkretną propozycją. 

Aleksandr Łukaszenka w swoich wypowiedziach często nie przebiera w słowach, o czym już niejednokrotnie mogliśmy się przekonać. Ostatnio mężczyzna rzucał mocnymi zarzutami w kierunku Andrzeja Dudy, że ten sfałszował wybory. Jakiś czas temu oskarżał również Polskę o inicjowanie protestów na Białorusi. Po jego wypowiedziach można było wywnioskować, że jest niezbyt przychylnie nastawiony do naszego kraju. Jego ostatnia wypowiedź jednak zaskoczyła wszystkich.

11 listopada. Georgette Mosbacher składa życzenia z okazji Święta Niepodległości. Wyznała, jak Amerykanie postrzegają Polaków, wzruszające słowa

Prezydent Białorusi również postanowił się przyłączyć do życzeń dla Polski z okazji 11 listopada, czyli Święta Niepodległości. W swojej wypowiedzi pozdrowił Andrzeja Dudę i złożył mu propozycję, która miałaby sugerować współprace. Mężczyzna zaprasza naszego prezydenta do konstruktywnego dialogu w celu omówienia przyszłości współpracy pomiędzy polską a Białorusią.

Aleksandr Łukaszenka zmienia zdanie co do Polski?

Już ostatnio w swojej wypowiedzi pokreślił, że jesteśmy sąsiadami, w związku z czym dobrze byłoby żyć w zgodzie. Podkreślił także, że Polacy nie są winni temu, że rządzący w naszym kraju prowadzą taką politykę. „Popatrzcie sami, w Polsce są protesty do dwóch milionów. Mieszkańcom Polski nie podoba się polityka, którą prowadzą Duda i inni” – mówił.

Ola z programu "Love Island" przerywa milczenie. Opowiedziała, jak jest między nią a Rafałem, fani w szoku

Dziś z kolei w swojej wypowiedzi uznał, że tylko dzięki współpracy możemy liczyć na sukcesy w handlu, współpracy przemysłowej, nauce, oświacie i innych sferach. Swoje zdanie argumentuje tym, że to odpowiada interesom obu państw, a także pragnieniom ich mieszkańców.

„Przeznaczeniem losu Białorusini i Polacy powinni żyć obok siebie w pokoju i zgodzie. W obecnych nieprostych warunkach konieczne jest zachowanie naszego dobrego sąsiedztwa jako zasadniczej wartości, którą otrzymaliśmy i powinniśmy przekazać swoim potomkom” – zaznacza w swojej wypowiedzi Aleksandr Łukaszenka, po czym zaprasza Andrzeja Dudę do dyskusji o współpracy.

Zlatan Ibrahimović z rozmachem wkracza w branżę filmową. Jego pierwszy film może być sporym zaskoczeniem