Przemysław Czarnek o powrocie dzieci do szkół. Zapowiedział, na kiedy przewiduje się ponowne otwarcie placówek edukacyjnych

Przemysław Czarnek
Przemysław Czarnek

Przemysław Czarnek odpowiadając na pytania dziennikarzy Radia Wnet, poinformował, na kiedy planuje się powrót dzieci do szkół. Minister edukacji i nauki dość pozytywnie patrzy w przyszłość. Sądzi, że pierwotny termin ponownego otwarcia placówek edukacyjnych, czyli 29 listopada jest bardzo możliwy. 

Przemysław Czarnek był gościem audycji w Radiu Wnet. Mężczyzna odniósł się do nauczania zdalnego, które według niego funkcjonuje teraz dużo lepiej, niż wiosną. Wtedy dopiero raczkowaliśmy w tym temacie. Teraz mamy już obycie z dostępnymi platformami e-learningowymi, w związku z czym, zarówno nauczycielom, jak i uczniom idzie dużo lepiej.

Najstarszy syn Krzysztofa Ibisza właśnie skończył 20 lat! Ale z niego przystojniak. Uderzające podobieństwo do ojca

Odniósł się również do dofinansowań dla nauczycieli na zakup sprzętu umożliwiającego pracę zdalną. Wspomniał również o zakupie jeszcze większej ilośc komputerów i tabletów dostępnych dla uczniów. Twierdzi także, że tak naprawdę niewielka część placówek została zamknięta z powodu ogniska zakażeń. Decyzja ta wynikała z konieczności ograniczenia osób w środkach transportu publicznego. Jego zdaniem w szkołach nie ma na tyle dużego ryzyka zakażeń, żeby dzieci nie mogły uczyć się stacjonarnie.

Przemysław Czarnek o powrocie dzieci do szkół

Na pytanie dziennikarza dotyczące planowanego terminu powrotu dzieci do szkół, odpowiada: „Póki co mamy decyzję do 29 listopada. Mamy nauczanie zdalne od I klasy szkoły podstawowej wzwyż. Liczymy, że przez te trzy tygodnie blisko będziemy mieli sytuację opanowaną. Że ta krzywa zachorowań będzie wypłaszczona, że nie będzie zwiększonej liczby dziennych zarażeń, bo to wszytko jest z sobą powiązane” – twierdzi.

Mateusz Morawiecki przekazał najnowsze informacje w sprawie szczepionki. Nie ma czego się obawiać?

„Jeśli uda się to zrobić w ciągu tych kilkunastu dni, dzięki zaangażowaniu wszystkich Polaków, nauczycieli, uczniów, rodziców, przestrzeganiu wszystkich obostrzeń i rygorów, które są wprowadzane, nie po to, by kogoś blokować, ale by ratować życie i zdrowie, to jestem przekonany, że mamy szansę po 29 listopada przynajmniej stopniowo wracać do szkół” – mówi Przemysław Czarnek.

Minister edukacji i nauki nie poinformował jednak, które klasy jako pierwsze mają wrócić do nauczania stacjonarnego. Podejrzewamy, że najmłodsze, ponieważ jako ostatni przeszli na tryb nauczania zdalnego.

Nieprawdopodobny zwrot akcji w programie "Top Model". Takiej sytuacji nie było jeszcze w żadnej edycji