Łukasz „Juras” Jurkowski miał Covid-19! Opisuje dokładnie, jak się czuł

Juras

Łukasz „Juras” Jurkowski, zawodnik MMA oraz komentator sportowy, ujawnił, że chorował na Covid-19. Sportowiec zamieścił długi wpis na Facebooku, gdzie opisał swoją walkę z chorobą.

Covid-19 nie oszczędza ludzi świata sportu. Wczoraj na otopress.pl informowaliśmy, że koronawirusem zakażony jest Bogusław Leśnodorski, były prezes Legii Warszawa. Więcej TUTAJ.

Teraz o swoje chorobie opowiedziała inna osoba związana z Legią Warszawa, czyli Łukasz „Juras” Jurkowski, który na meczach „Wojskowych” pełni rolę spikera. Zawodnik MMA, od wielu lat związany z KSW, przez długi czas nie ujawniał, że dopadł go Covid-19.

„Juras” zamieścił na Facebooku długi wpis, w którym opowiedział, jak się czuł. „Dopadło i mnie więc warto podzielić się spostrzeżeniami” – napisał sportowiec.

Łukasz „Juras” Jurkowski chorował na Covid-19. Ujawnił, jak się czuł

W długim wpisie Jurkowski przyznaje, że w jego przypadku choroba miała łagodny przebieg. „W sumie już po tygodniu czułem się dobrze. Odizolowałem się od wszystkich na kilkanaście dni (poza moją Pauliną, która też już przeszła wirusa) i jutro wracam już do pracy. Aktualnie już wszystko ok poza tym, że trochę ciężkie płuca i szybko się człowiek męczy” – napisał.

„Juras” nawiązał również do medialnego zamieszania związanego z pandemią koronawirusa. „Wiem, że wielu ludzi przechodzi dużo gorzej i życzę im dużo zdrowia. O całej medialnej panice pisać nie będę, mam sprecyzowane zdanie w tym temacie. Nie zmieni go nawet własne doświadczenie w temacie” – tłumaczy zawodnik związany z federacją KSW.

Łukasz Jurkowski zaapelował również do wszystkich, którzy przeszli Covid-19 o oddawanie osocza. Twierdzi bowiem, że w tych czasach to bardzo ważny i szlachetny gest. „W dobie walki z wirusem potrzebne jest osocze ozdrowieńców, więc z przyjemnością sam oddam ponownie” – poinformował.

„Szykujcie się kochani aby wspomóc krwią tych, którzy potrzebują jej. Nie tylko chorzy na koronowirusa, bo w dobie tego szaleństwa zapominamy o tym, że są inne choroby. Takie czasy. Działam i daje znać, a Wy szykujcie się abyśmy licznie spotkali się w Waszych stacjach krwiodawstwa” – napisał.