Nie żyje wspaniała aktorka, Halina Kwiatkowska. Jej wspaniałe role zostaną w naszych pamięciach na zawsze

Halina Kwiatkowska
Halina Kwiatkowska

Dziś rano media obiegła tragiczna informacja o tym, że nie żyje wspaniała aktorka, Halina Kwiatkowska. Kobieta niemal całe swoje życie związana była z teatrem. Odeszła dziś w nocy, miała 99 lat. Jej śmierć jest ogromną stratą, a role, które odegrała, zostaną w naszych pamięciach na zawsze. 

Halina Kwiatkowska swoje pierwsze doświadczenia w teatrze zdobywała już jako nastolatka w rodzinnych Wadowicach. To właśnie tam działał amatorski teatr międzyszkolny, który zaszczepił w niej prawdziwą miłość do występów na deskach teatru. W tym teatrze grał również Karol Wojtyła, który zresztą był jej bardzo dobrym przyjacielem.

O Danielu Martyniuku znowu dziś huczy cała Polska. Najnowsze doniesienia odbierają mowę

U jego boku zagrała rolę Anieli w spektaklu „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry oraz tytułowe role w „Balladynie” Juliusza Słowackiego. Jej kariera na dobre rozpoczęła się w 1941 roku. Podczas wszystkich lat swojej aktywności zawodowej odegrała naprawdę mnóstwo różnorodnych ról i współpracowała z najpopularniejszymi nazwiskami. Oprócz występów w teatrze ma za sobą również kilka ról filmowych.

Dorotę Wellman aż zamurowało! Małgorzata Trzaskowska wyrzuciła z siebie całą prawdę o swoim małżeństwie

Nie żyje Halina Kwiatkowska. Odegrała wiele wspaniałych ról

Aktorka zagrała w takich produkcjach jak między innymi „Popiół i diament” Andrzeja Wajdy oraz „Lalka” w reżyserii Wojciecha Hasa. Oprócz tego przez czterdzieści lat była wykładowcą w krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych. Uczyła piosenki, prozy, wiersza, a także stworzonego przez siebie przedmiotu, którego nazwa brzmiała: „kultura bycia”. Wychowała łącznie aż 586 studentów.

Anna Lewandowska chce zatrudnić nianię, wiemy, co jej oferuje. Spełniasz jej wymagania?

Dodatkowo z pomocą koleżanki po fachu napisała dwie sztuki teatralne. To jednak nie koniec jej aktywności, ponieważ napisała również kilka książek wspomnieniowych. Tytuły niektórych z nich to: „Porachunki z pamięcią”, „Wielki Kolega”, „Boyowym szlakiem, czyli a to ci kabaret”.

Halina Kwiatkowska mogła się pochwalić również licznymi odznaczeniami. Za swoje działanie i zasługi odznaczono ją Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Złotym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis, Nagrodą Honorową Fundacji Kultury Polskiej i Medalem Honoris Gratia. Dziś niestety dowiedzieliśmy się, że nie żyje. Zmarła w Konstancinie, miała 99 lat. Wieść o jej śmierci jest niezwykle smutna.

Nawet telefon Moniki Zamachowskiej przestał rozpoznawać jej twarz. Jej widok może przerazić wielu

Na żywo w TVP zaczął drwić z Edyty Górniak, nagle ona się tam pojawiła! Konieczna była interwencja Kammela