PKO BP: przełomowe informacje. Miliony Polaków czekały na te wieści

PKO BP

Miliony Polaków – nie tylko klientów PKO BP – czekało na informacje, które przekazał właśnie ten bank. Możemy z optymizmem myśleć o najbliższych miesiącach, gdyż o dziwo nasze PKB rośnie! Szczegółowe dane robią naprawdę świetne wrażenie. 

Obecna sytuacja od początku stanowi zagrożenie. Musimy obawiać się nie tylko o swoje zdrowie, ale i pieniądze. Jak bowiem wiadomo, „zamrożenie” gospodarki na wiele miesięcy musiało przynieść niepożądane skutki. Wiele wskazuje jednak na to, że zła tendencja właśnie się odwraca.

PKO BP informuje o pozytywnym trendzie. Na to czekali Polacy

Ostatnie miesiące przebiegały pod znakiem złych informacji na temat gospodarki. Wiadomo było, że długie przestoje, spowodowane głównie wzrostem zachorowań w kraju, będą musiały być odrabiane bardzo długo. Jednakże III kwartał bieżącego roku w końcu przyniósł gospodarce lekką ulgę.

PKO BP, czujnie śledzący trendy, w swoim komunikacie powołał się na dane GUS. Przygotowany specjalnie raport jasno wskazał, że tendencja produktu krajowego brutto jest wzrostowa:

PKB Polski w III kwartale 2020 r. spadło o 1,6 proc. rok do roku. Porównując do II kwartału, wskaźnik ten zmniejszył się o 8,4 proc. w stosunku do roku 2019.

Nie ulega wątpliwości, że najnowsze restrykcje jeszcze na moment zachwieją słupkami. Szacuje się jednak, że już w połowie grudnia, zatem tuż przed Bożym Narodzeniem, większość restrykcji może zostać zniesiona. Oznacza to, że już od początku 2021 roku będziemy mogli skupić się na odbudowywaniu gospodarki. – Polski PKB w III kwartale wyraźnie odbił od pandemicznego dna – podaje z nieskrywaną radością PKO BP.

Banki liczą rzecz jasna na jak najszybsze ustabilizowanie sytuacji. Warto zauważyć, że PKO jest jednym z najczujniej monitorujących sytuację gospodarczą instytucji. Taki stan rzeczy to bez wątpienia efekt długich lat doświadczenia. Niedawno przecież bank świętował 100-lecie swojego powstania.