Aldona Machnowska-Góra nowym wiceprezydentem Warszawy. Wytknięto jej dotychczasowe kontrowersyjne działania

Aldona Machnowska-Góra
Aldona Machnowska-Góra

Aldona Machnowska-Góra została nowym wiceprezydentem Warszawy, o czym poinformował Rafał Trzaskowski podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Kobieta ma być odpowiedzialna za sprawy związane z kulturą oraz politykę społeczną i mieszkalnictwo. Sebastian Kaleta szybko postanowił wytknąć kobiecie jej wcześniejsze działanie.

Aldona Machnowska-Góra w 2018 roku objęła funkcję dyrektora koordynatora, zanim jednak to nastąpiło, przez lata była wicedyrektorem warszawskiego Teatru Studio. Jej osobę postrzega się jako niezwiązaną z Nowoczesną. Jej stosunki z Platformą Obywatelską są podobno bardzo luźne.

15 lat po śmierci Marka Perepeczko na jaw wychodzą przerażające fakty. O tym nikt nie wiedział

Podczas konferencji wyznała, że pion, którym ma się zająć na nowym stanowisku, jest bardzo zbliżony do tego, czym zajmowała się dotychczas. Już na wstępnie zaznaczyła, że w obecnej sytuacji ważna jest praca na rzecz najsłabszych mieszkańców miasta, czyli starszych i bezdomnych. Dodała także, że trzeba przygotować się na to, jak będzie wyglądało życie społeczne po pandemii. Musimy wzajemnie dbać o to, by nikt nie pozostał bez pomocy.

Aldona Machnowska-Góra nowym wiceprezydentem miasta

Wybór Rafała Trzaskowskiego postanowił od razu skomentować Sebastian Kaleta. W swoim wpisie na Twitterze podsumował dotychczasową działalność kobiety, wytykając jej sytuację, która wyraźnie mu się nie spodobała i zapadła w pamięć. „Wiceprezydentem Warszawy została Aldona Machnowska-Góra, która jako dyrektor u Rafała Trzaskowskiego oferowała pomoc chuliganom, którzy zaatakowali pomnik Chrystusa przy Bazylice Św. Krzyża. Warszawa dla wszystkich czy dla lewicowych chuliganów?” – napisał polityk. 

Biedronka z rozmachem odpowiada na ostatnią promocję Lidla! Można zgarnąć 12 piw za darmo

Dodatkowo w komentarzach przyłączyli się również internauci, wytykający jej fakt, że na komisariacie, na którym komendantem jest jej ojciec, śmiertelnie pobito Grzegorza Przemyka. Wielu zatem posunęło się do stwierdzenia „Jakie ma mieć poglądy jak wychowana w duchu komuszo-sowieckim”.

Aldona Machnowska-Góra jak widać, wzbudza sporo kontrowersji wśród społeczeństwa. Zmiany w ratuszu zdecydowanie nie spodobały się wszystkim obywatelom. Według nich, jej osoba zupełnie nie pasuje na stanowisko, na które ją powołano. Nie mniej jednak wielu deklaruje z zaciekawieniem śledzić jej poczynania jako wiceprezydenta Warszawy.

"M jak miłość". Potwierdzą się największe obawy widzów, bohaterowie przeżyją naprawdę tragiczne chwile