Media Markt zaprasza do sklepów mimo lockdownu. Sklep znalazł lukę w prawie

Media Markt
Media Markt

Media Markt również musiał zamknąć swoje sklepy w galeriach handlowych. W wyniku lockdownu branża handlowa mocno cierpi. Zamknięto sklepy, co wiąże się ze spadkiem obrotów, a także utratą wielu miejsc pracy. Popularny sklep z elektroniką znalazł jednak sposób na to, żeby otworzyć sklepy i przyjmować w nich klientów. 

Media Markt jest jednym z najpopularniejszych sklepów oferujących elektronikę. Zamknięcie sklepów w galeriach handlowych spowodowało wyraźne spadki w przychodach wszystkich z branży handlowej. Mimo że wszystko z popularnych sieci można zamówić przez Internet, to zdecydowanie nie przynosi to takich zysków, jak normalnie funkcjonujące sklepy.

Julia Wieniawa relacjonuje pracę nad swoim mieszkaniem. Co za luksus! Będzie siłownia i kącik do jogi

W związku z tym sieć marketów wymyśliła sposób, dzięki któremu ponownie może witać swoich klientów w sklepach mieszczących się w galeriach handlowych. Przez lukę w prawie udało im się poniekąd obejść zakaz otwierania sklepu. Ich śladem zaraz mogą pójść również inne lokale handlowe.

Media Markt zaprasza do sklepów mimo lockdownu. Jak to możliwe?

Sposób, w jaki wprowadzane są poszczególne obostrzenia, wzbudza wiele kontrowersji. Niektórzy przedsiębiorcy z dnia na dzień dowiedzieli się o tym, że muszą na jakiś czas zawiesić swoje biznesy. To przyczyniło się do kombinacji, których efektem jest właśnie takie działanie. Mimo że wielu zdaje sobie sprawę z tego, że lockdown ma na celu zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa, to muszą sobie jakoś radzić, by nie zbankrutować.

Robert Biedroń drwi z Jarosława Kaczyńskiego. Ten wpis polityka wywołał sporą dyskusję

Na jakich zasadach sieć marketów wpuszcza klientów do sklepu? Lokale zapraszają ich jako salony pokazowe. Klienci nie mogą w sklepach dokonać zakupów. Po wybraniu produktu, który ich interesuje, mogą kupić go za pomocą swojego smartfona, przez stronę Internetową sklepu z natychmiastowym odbiorem w sklepie.

Takie wieści dochodzą, jak na razie z Poznania. Może jednak w ciągu najbliższych dni Media Markt otworzy wszystkie swoje sklepy. „Lokale otwarte zostały na zasadzie tzw. „showroom”. Nie prowadzimy w nich sprzedaży. Istnieje jedynie możliwość zapoznania się z oferowanym asortymentem” – tłumaczy rzeczniczka sklepu.

Dziennikarz "Wiadomości" uderza w Bońka. "Czy prezes już powiedział?"