Kościół. Będzie zakaz udzielania Eucharystii? Katolicy będą wściekli

Kościół
Kościół

Kościół katolicki ma wiele tradycji, które pielęgnuje się od lat. Jedną z nich jest udzielanie Eucharystii podczas mszy. To właśnie ten sakrament dla wiernych jest dopełnieniem całego obrzędu. Z uwagi na panującą obecnie sytuację, pojawiła się propozycja, by całkowicie z tego zrezygnować. Katolicy będą wściekli, nie wyobrażają sobie nie przyjąć komunii świętej. 

Sam fakt, że Kościół wciąż może być odwiedzany przez wiernych, którzy gromadzą się na mszach, już wzbudza wiele kontrowersji. Społeczeństwo jest oburzone tym, że zamyka się restauracje, kina, muzea czy teatry, a w świątyniach wciąż gromadzą się ludzie, którzy w znacznej części są osobami najbardziej narażonymi na ryzyko zakażenia.

Wielkie oburzenie widzów po finale "Hotel Paradise". "Przecież oni nawet nie są parą"

Ostatnio media obiegła informacja na temat zakażonego księdza, który udzielał komunii świętej. Szukano wtedy uczestników mszy, którzy zostali narażeni na zakażenie. Początkowo stosowano również takie rozwiązania, by wierny otrzymywał Ciało Chrystusa do rąk, jednak z czasem znów powrócił zwyczaj, w którym ksiądz bezpośrednio dawał je wiernym.

Kościół zgodzi się na całkowity zakaz udzielania komunii?

W obecnej sytuacji wszelkie kontakty niosą za sobą ogromne ryzyko. Nawet gdyby ksiądz po każdej osobie dezynfekował ręce, wciąż nie jest to bezpieczne rozwiązanie. Wielu apeluje zatem o to, by całkowicie zakazać udzielania sakramentu Eucharystii.

Co u Oliwii i Łukasza z programu "Ślub od pierwszego wejrzenia"? Widzowie będą w szoku

W tej sprawie do Ministerstwa zdrowia apelowała posłanka Jaśkowiak, która swoje zdanie argumentowała tym, że „udzielanie w jakikolwiek bezpośredni sposób tego sakramentu, nawet do rąk, wydaje się zbędnym ryzykiem”. Resort odpowiedział kobiecie, że takich planów nie ma. Ta nie traci jednak nadziei i zapowiada, że wciąż będzie wracać do tego tematu. Wszyscy chcemy przecież jak najszybciej wrócić do normalności, zatem powinniśmy robić wszystko, by tak właśnie było.

Kościół nie odniósł się do domniemań o wprowadzeniu zakazu udzielania komunii. Nie mniej jednak, gdyby tak się stało, katolicy byliby wściekli. Same donosy o zamknięciu świątyń wzbudziło ogrom dyskusji, a co dopiero zakazanie jednego z najważniejszych sakramentów podczas mszy.

Mietczynski o szefie TVP Sport: dawno pisałem, że to cymbał