Arkadiusz Milik wybiera pomiędzy dwoma klubami! Transfer tuż tuż?

Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik nie ma ostatnio najlepszego czasu w SSC Napoli. Piłkarz nie gra ze względu na konflikt z klubem. Jedyną szansą na wyjście z impasu jest transfer w zimowym okienku transferowym. Okazuje się, że Polak ma na to szanse.

Sytuacja Arkadiusza Milika nie jest godna pozazdroszczenia. Polak siedzi na trybunach w SSC Napoli i nie ma szans na grę w swoim zespole. To oczywiście pokłosie sporu związanego z kontraktem reprezentanta naszego kraju. Jedyną szansę na występu Milik ma więc podczas zgrupowań kadry Jerzego Brzęczka.

Szansą na odmianę sytuacji napastnika byłby transfer do innego zespołu w zimowym okienku transferowym. Mówi o tym nawet prezes PZPN, Zbigniew Boniek, który podkreśla, że jeżeli Arkadiusz Milik nie zmieni zespołu, może mieć problem z wyjazdem na przyszłorocznego Euro.

Milik zdaje sobie sprawę ze swojego położenia. On i jego agent robią więc wszystko, aby dopiąć transfer. Okazuje się, że Polakiem zainteresowane są dwa wielkie włoskie kluby.

Arkadiusz Milik wybiera pomiędzy dwoma klubami. Transfer jest blisko?

Włoskie media podają, że Milik znajduje się na celowniku dwóch ekip występujących w Serie A. Co ciekawe, są to drużyny z jednego miasta. Mowa o AC Milan oraz lokalnym rywalu „Rossonerich”, Interze Mediolan. Jako pierwsza do mediów wyciekła informacja o zainteresowaniu Milikiem tego drugiego zespołu. Działacze klubu z Mediolanu są podobno zdecydowani, by pozyskać Polaka już w zimie, płacąc Napoli kwotę odstępnego.

Teraz pojawiły się doniesienia, jakoby Arkadiusz Milik miał przenieść się do AC Milan. Kontuzji doznał bowiem czołowy snajper tego klubu, Zlatan Ibrahimović, który może nie wybiec na boisku przez kilka najbliższych tygodni. W tej sytuacji jedynym napastnikiem „Rossonerich” pozostaje Ante Rebić.

W przypadku Milanu problemem mogą być jedna finanse. Działacze tego klubu dysponują bowiem mniejszymi środkami finansowymi, niż ich lokali rywale. Przed nami więc fascynująca bitwy o polskiego piłkarza, który również jest zdeterminowany, aby zmienić klub w zimowym okienku transferowym.