Arkadiusz Milik zamieścił zdjęcie z Maradoną. Kibice poruszeni

Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik postanowił wspomnieć Diego Maradonę. Zawodnik SSC Napoli zamieścił na Facebooku zdjęcie, na którym pozuje wspólnie z Argentyńczykiem. Fani są poruszeni.

Kilka lat temu, gdy Milik doznał poważnej kontuzji, głos zabrał Diego Maradona. „Boski Diego” mocno wsparł polskiego napastnika. Oświadczył bowiem, że jego umiejętności sprawią, że napastnik stanie się gwiazdą SSC Napoli.

„Wiadomość o kontuzji Milika mnie zasmuciła, ale w piłce nożnej w ciągu minuty wszystko może się zdarzyć. Patrząc jednak na wiek i siłę tego chłopaka wiem, że niedługo znów będzie grał dla Napoli. A jeśli dalej będzie strzelał tyle goli, w Neapolu nikt już o Gonzalo Higuainie nawet nie wspomni. Oczywiście, gdyby to ode mnie zależało, chętnie bym go na te kilka miesięcy zastąpił. To chyba jednak musi być decyzja klubu” – mówił wówczas gwiazdor.

Arkadiusz Milik zapamiętał te budujące słowa. Wczoraj, gdy media obiegła informacja o śmierci Maradony, polski piłkarz zamieścił wzruszający wpis na Facebooku. Dołączył do niego zdjęcie, na którym widać go wspólnie z Argentyńczykiem.

Arkadiusz Milik wspomina Diego Maradonę

25 listopada, po informacji o śmierci „Boskiego Diego”, Milik zamieścił na swoim profilu społecznościowym wzruszający wpis. Opatrzył go również fotografią, na której Maradona przytula go i daje wyrazy szacunku. Milik pamiętał, że Argentyńczyk zawsze go wspierał i już po śmierci postanowił mu podziękować. „Dziękuję za wszystko Diego. Spoczywaj w pokoju” – napisał Arkadiusz Milik na swoim Facebooku.

„Odchodzą Wielkie Legendy, kończy się pewna epoka, tak mi przykro” – napisała jedna z internautek.

Wcześniej podobny wpis do tego, który zamieścił Arkadiusz Milik opublikował Kamil Grosicki (więcej TUTAJ). Popularny „Grosik” przed trzema laty spotkał Maradonę przypadkowo… w windzie. Zrobił sobie z nim zdjęcie, a wczoraj wspomniał tę sytuację na Facebooku. Z treści wpisu można było wywnioskować, że Kamil Grosicki mocno odczuł śmierć gwiazdy światowej piłki nożnej. Nic dziwnego, dla wielu zawodników Maradona był bowiem inspiracją oraz wzorem do naśladowania pod kątem boiskowych popisów.