Boże Narodzenie 2020 – pogoda. W końcu będzie śnieg i biała Wigilia?

Prognoza Pogody Święta Wigilia Boże Narodzenie 2020 śnieg białe święta

Biała Wigilia? Jaka będzie pogoda w Boże Narodzenie 2020? Wielu Polaków ma nadzieję, że w tym roku w końcu zobaczymy śnieg. Czy będą białe święta? Mamy już najnowszą prognozę pogody na najbliższe tygodnie.

Wigilia już za niespełna miesiąc. Tymczasem Polacy zastanawiają się nie tylko nad tym, jak Święta Bożego Narodzenia będą wyglądać w dobie obostrzeń. Głowimy się również na tym, czy będą białe święta. W ostatnich latach nie jest to bowiem tak oczywiste.

W Polsce spadnie śnieg? Pogoda na Boże Narodzenie 2020. Czy w końcu będą białe święta i Wigilia?

Choć niektórzy narzekają na śnieg, a zwłaszcza jego nadmiar, to chyba każdy w głębi duszy liczy na to, że Wigilia przebiegnie pod znakiem pruszącego śniegu. Z tym przecież kojarzą nam się Święta Bożego Narodzenia. Tymczasem pogoda w ostatnich latach absolutnie nie rozpieszcza nas pod tym akurat względem.

To będzie dramatyczne Boże Narodzenie. Eksperci: pieniądze Polaków zagrożone

Sprawdziliśmy w wielu źródłach, jaka jest prognoza pogody na Boże Narodzenie i Wigilię 2020 roku. Niestety, nie mamy dobrych wieści dla tych, którzy przepadają za śnieżną aurą. Jak zapowiadają bowiem m.in. meteorolodzy współpracujący z serwisem „Pogoda Interia„, śniegu nie będzie. A co będzie?

Otóż, jak czytamy w branżowym portalu, 23 grudnia – a więc dzień przed Wigilią  – będzie co prawda -2 stopnie Celsjusza, lecz „przeważnie słonecznie”. Nie zapowiadają się opady śniegu. Z kolei w Wigilię Bożego Narodzenie – 24 grudnia – przez większość dnia będzie 4 stopnie na plusie i… zaledwie pochmurno. 25 grudnia, zatem Boże Narodzenie. Tego dnia termometry wskażą 3 stopnie na plusie i przejściowe zachmurzenie.

Białe święta – czy to już przeszłość?

Co prawda w ostatnich latach zdarzało się, że w Wigilię czy Boże Narodzenie widzieliśmy śnieg. Nie są to jednak już tak obfite opady, jak chociażby jeszcze 20 lat temu. Co gorsza, zjawisko to jest coraz rzadsze. Dziś już bardziej prawdopodobne jest, że Święta spędzimy w towarzystwie „pluchy”, niż białego puchu.

Nic więc dziwnego, że Polacy, którzy przez dekady borykali się z „zimami stulecia”, zaczynają tęsknić za tym klimatem. Mimo, że bywał naprawdę uciążliwy. Możemy mieć tylko iluzoryczne nadzieje, że długoterminowe prognozy w 2020 roku się nie spełnią.