To będzie dramatyczne Boże Narodzenie. Eksperci: pieniądze Polaków zagrożone

Boże Narodzenie 2020 Pieniądze

Boże Narodzenie już za niespełna miesiąc. Tymczasem eksperci, cytowani między innymi przez „Business Insider”, nie mają dla Polski dobrych prognoz. Pieniądze wielu z nas nie są bezpieczne.

W mało którym kraju Europy Święta Bożego Narodzenia obchodzi się tak hucznie, jak w Polsce. Jest to u nas tradycja, którą kultywują nawet osoby niewierzące. Jeden z najgłębiej zakorzenionych w naszym narodzie elementów tradycji.

Boże Narodzenie 2020 - pogoda. W końcu będzie śnieg i biała Wigilia?

[POST_Z link=https://plotto.pl/wyidealizowane-zycie-uczestnika-hotel-paradise-runelo-w-ciagu-kilku-minut-na-youtubie-pojawilo-sie-nagranie-ktore-pokazuje-cala-prawde/1240/ ]

Tegoroczne Boże Narodzenie przyniesie straty. Eksperci: pieniądze Polaków są zagrożone

Jak czytamy na łamach Business Insidera, w tym roku święta będą zupełnie inne. Jak bowiem wiadomo, przez lata Polacy wydawali w tym okresie mnóstwo pieniędzy. Poszczególne biznesy kręciły się zatem z roku na rok coraz lepiej. Wszystko to dzięki temu, że nasze społeczeństwo regularnie się bogaci.

Rozpaczliwe słowa Edyty Górniak. Polacy nie mogą w to uwierzyć

Teraz jednak nastąpią dramatyczne spadki. Podano konkretne wartości, które – mówiąc oględnie – nie napawają optymizmem. Bo o ile możemy się cieszyć, że większość z nas planuje spędzić Boże Narodzenie w wąskim gronie (dzięki czemu nie wzrośnie liczba zakażeń), to jeśli chodzi o pieniądze – wielu przedsiębiorców zaliczy największe spadki od dekad.

Na prezenty, żywność, podróże oraz spotkania z najbliższymi zamierzamy przeznaczyć średnio 1 318 zł, czyli o 29 proc. mniej niż wydaliśmy rok temu – wynika z międzynarodowego badania „Zakupy świąteczne 2020”.

"Miodowe lata" wrócą na antenę Polsatu? Cezary Żak zamieścił wymowny wpis

Wygląda zatem na to, że po równo – i bardzo odczuwalnie – ucierpią wszyscy. Zarówno wielkie sieci handlowe, jak i mali przedsiębiorcy, którzy okres prosperity przeżywali właśnie w dniach poprzedzających Boże Narodzenie. Dla nich te pieniądze stanowiły gwarancję przetrwania przez kolejny rok. Teraz będą musieli znacząco zacisnąć pasa.

Prawie trzy czwarte badanych ma zamiar spędzić przedświąteczny czas w domu i unikać miejsc publicznych – podaje „BI”. Jakie będą efekty tak potężnych spadków, przekonamy się zapewne już w pierwszych tygodniach 2021 roku.