Mateusz Morawiecki o tarczy antykryzysowej 2.0. „Na pewno nie pozostawimy przedsiębiorców samymi sobie”. Będzie pomoc również dla pracowników

Mateusz Morawiecki
Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji oznajmił, w jaki sposób rząd ma zamiar pomóc przedsiębiorcom w tak trudnym czasie. Opowiedział o tarczy antykryzysowej 2.0. Dodał, że rząd nikogo nie pozostawi samemu sobie, a pomoc otrzymają nie tylko przedsiębiorcy, ale również pracownicy. 

Głównym tematem dzisiejszej konferencji premiera była sytuacja gospodarki w naszym kraju. Mateusz Morawiecki doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że kolejny lock down przyczynił się do upadku wielu branż, które już po pierwszej fali wirusa ledwo wiązały koniec z końcem. Oznajmił zatem, że planowana tarcza ma pomóc w tym, by poszczególne branże nie zostały zmiecione z powierzchni polskiej gospodarki.

Rozpaczliwe słowa Edyty Górniak. Polacy nie mogą w to uwierzyć

W swojej wypowiedzi wskazał około 40. branż, które będą mogły liczyć na pomoc. Wśród nich gastronomia, turystyka, hotelarstwo, kultura i rozrywka. Zgodnie z jego zapowiedziami, ta tarcza ma być kluczowa w walce z pandemią. Na pomoc dla przedsiębiorców i pracowników ma zostać przeznaczone kilkadziesiąt miliardów złotych.

Mateusz Morawiecki gwarantuje pomoc polskiej gospodarce

Premier w swojej wypowiedzi zaznaczył, że kluczowym działaniem na przyszły rok mają być inwestycje. Według niego w kwestii polskiej gospodarki najważniejszym pytaniem nie jest „czy” wyjdziemy z kryzysu, ale „jak”. „Na pewno nie pozostawimy przedsiębiorców i pracowników samych sobie” – deklaruje w swojej wypowiedzi.

Nowe ustalenia w sprawie śmierci Diego Maradony. Prokurator ujawnia szczegóły

Polityk w trakcie konferencji wyliczał wszelkie działania, jakie podjął rząd, by pomóc przedsiębiorcom, przy tym podkreślając, że na tle innych państw możemy być stawiani za wzór. Podkreślił, że największą troską rządu aktualnie jest to, by Polacy zachowali swoje dotychczasowe miejsca pracy. Dodał również, żebyśmy odpowiedzialnie podchodzili do tematu wirusa, ponieważ przed nami kolejne trudne miesiące.

Mateusz Morawiecki stanowczo zapowiedział, że wojna z wirusem jeszcze się nie skończyła. Nie mniej jednak podczas tej konferencji skupił się wyłącznie na pomocy przedsiębiorcom, których mocno dotknęła pandemia. Nie przedstawił jeszcze szczegółów wdrażania nowego projektu, na razie jednak tylko uspokoił wszystkich martwiących się o swoje biznesy.

Leon Niemczyk za życia skrywał wiele sekretów. Dopiero teraz na jaw wychodzi, jaki był naprawdę