Uczniowie nie wrócą tak szybko do szkół. Minister edukacji wydał nowe rozporządzenie

Minister edukacji
Minister edukacji

Dotychczasowe rozporządzenie, jakie wprowadził minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek miało obowiązywać do 29 listopada. Jeszcze jakiś czas temu polityk optymistycznie patrzył w przyszłość, twierdząc, że powrót tego dnia jest jak najbardziej możliwy. Dziś jednak rozwiał wszelkie wątpliwości i nadzieje uczniów oznajmiając im, że jeszcze przez jakiś czas muszą zostać w domach. 

Minister edukacji wydał nowe rozporządzenie, które ma wejść w życie 30 listopada. Dla części uczniów nie będą to najlepsze wieści. W przyszłym roku kolejny rocznik podejdzie do egzaminów maturalnych. Nie da się ukryć, że w trybie nauki zdalnej nie przyswoili tyle wiedzy, ile mogliby to zrobić, ucząc się w szkole. Oni sami obawiają się o swoją przyszłość i choć zapowiadano, że przyszłoroczne arkusze egzaminacyjne będą łatwiejsze, to i tak spędza im to sen z powiek.

Przepis na pyszne ciasteczka świąteczne w stylu amerykańskim. Rodzina będzie zachwycona

Nadzieję z powrotem do szkół wiązali również rodzice najmłodszych. Przez zajęcia on-line oni sami musieli przejść na pracę zdalną, bądź całkowicie zrezygnować z pracy. Niestety dla nich również nie są to najlepsze wieści, ponieważ nawet najmłodsze dzieci nie mogą jeszcze wrócić do szkolnych ławek.

Minister edukacji o powrocie dzieci do szkół

[POST_Z link=https://plotto.pl/pomysl-na-prezent-na-mikolajki-do-50-zlotych-5-rzeczy-o-ktorych-zaden-rodzic-nie-pomyslal-a-sprawia-niewiarygodna-radosc/1244/]

Przemysław Czarnek poinformował, że dotychczasowe rozporządzenie o nauce zdalnej ma obowiązywać do 3 stycznia. Co za tym idzie, uczniowie jeszcze ponad miesiąc będą uczyć się w trybie online. 4 stycznia zaczynają się ferie dla wszystkich województw, a kończą się 17 stycznia i jeśli wtedy sytuacja na to pozwoli, wszyscy wrócą do szkół.

Tym razem jednak wyszczególniono pewnie wyjątki. Od 30 listopada będą mogły być prowadzone w szkołach zajęcia sportowe, które są realizowane na podstawie programów szkolenia. Wszystko ma się odbywać zgodnie z wyznaczonymi obostrzeniami. Dotyczy to szkół podstawowych i ponadpodstawowych sportowych i mistrzostwa sportowego, oddziałach sportowych i oddziałach mistrzostwa sportowego.

Krzysztof Jackowski niepokojąco o nadchodzącym roku. "Jestem przygnębiony, bo to nie będzie dobry rok"

Minister edukacji poinformował również, że możliwe będzie prowadzenie zajęć w ramach praktycznej nauki zawodu. Dotyczy to szkół zawodowych i centrów kształcenia zawodowego oraz placówek kształcenia ustawicznego. Odbywać się będą również zajęcia w świetlicach dla dzieci z klas I-III, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z wirusem.

Julia Wieniawa wrzuciła na Instagram szokujące zdjęcie. W pośpiechu je usunęła