Nowe ustalenia w sprawie śmierci Diego Maradony. Prokurator ujawnia szczegóły

Diego Maradona
Diego Maradona

Diego Maradona zmarł wczoraj, 25 listopada około godziny 16 czasu Polskiego. Jego ciało znaleziono w jego rezydencji, a wieść o tym, że nie żyje wstrząsnęła wszystkimi. Miał 60 lat. Wczoraj wykonano sekcję zwłok i od razu po ustaleniu przyczyn śmierci, prokurator poinformował media. 

Zgodnie z ustaleniami prokuratora generalnego ostatnią osobą, z jaką miał kontakt Diego Maradona, był jego bratanek. Jonatan Esposito ostatni raz ujrzał legendę piłki nożnej we wtorek około godziny 23, tuż przed tym, jak sportowiec położył się spać. Jego ciało znaleziono następnego dnia, kiedy lekarze chcieli podać mu leki. Piłkarz nie reagował, zatem medycy przystąpili do resuscytacji. Niestety było już za późno.

Leon Niemczyk za życia skrywał wiele sekretów. Dopiero teraz na jaw wychodzi, jaki był naprawdę

Z początkowych oględzin ciała podejrzewano, że śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych, ponieważ nie zauważono żadnych oznak przestępstwa lub przemocy. Dwa tygodnie wcześniej wrócił do swojego domu ze szpitala, gdzie przeszedł operacje wycinania krwiaka z mózgu. Jego bliscy zauważyli, że w ostatnich dniach zachowywał się dość niespokojnie i nerwowo. Zupełnie jakby przeczuwał, że coś się wydarzy.

Nie żyje Diego Maradona. Prokurator ujawnia szczegóły sekcji zwłok

CNN podało do informacji, że wykonana sekcja zwłok wykazała, że do śmierci doszło wskutek ostrego wtórnego obrzęku płuc, który doprowadził do zaostrzenia przewlekłej niewydolności serca, a ostatecznie do śmierci. Ostatnie dni pod względem zdrowotnym były dla niego bardzo ciężkie. Lekarze wyznają, że kontakt ze sportowcem był utrudniony, pojawiły się nawet oznaki utraty świadomości.

Burza w sieci po finale "Top Model". "Zmywanie naczyń dostarcza mi większej rozrywki niż ten pseudofinał"

W żałobie pogrążyli się wszyscy fani legendarnego zawodnika. Internet w natychmiastowym tempie został zalany fotografiami „boskiego Diego”. Wszyscy wspominali jego niebywałe osiągnięcia, które na zawsze wpisały się w historię piłki nożnej.

W trakcie swojej kariery reprezentował barwy takich klubów jak Boca Juniors Buenos Aires, Barcelony czy Napoli. Do samego końca wszyscy mieli nadzieję, że to kolejna fałszywa informacja, ponieważ już kilka lat temu w telewizji wyświetlał się jego nekrolog, a jakiś czas później znowu było z nim tak źle, że przyjmował sakrament ostatniego namaszczenia. Tym razem niestety informacja o tym, że nie żyje Diego Maradona, była prawdziwa.

Arkadiusz Milik zamieścił zdjęcie z Maradoną. Kibice poruszeni