Korzystasz ze Spotify? Twoje dane mogą być w niebezpieczeństwie. Radzimy, jak się przed nim uchronić

Spotify
Spotify

Spotify jest jedną z najpopularniejszych platform streamingowych do odtwarzania muzyki. Z ich usług korzysta ponad 271 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie. Okazuje się, że nie wszystkich dane są bezpieczne. Poinformowano o ogromnym wycieku haseł ponad 300 tysięcy użytkowników. Sprawdź, czy nie jesteś wśród nich. 

Spotify funkcjonuje na rynku już od 2006 roku. To jedna z najwygodniejszych aplikacji, które umożliwiają nam słuchanie muzyki nie tylko na smartfonach, ale i na komputerach, czy coraz częściej nawet telewizorach. Na pewno każdy, kto ceni sobie płynne odtwarzanie muzyki bez reklam, choć raz miał styczność z tą aplikacją.

Katarzyna Zielińska zdecydowała się na odważną metamorfozę. Wzrok internautów przykuło jednak coś innego, niż jej nowa fryzura

Z każdym miesiącem do grona użytkowników dołącza coraz więcej osób. Ostatnio okazało się, że nastąpił ogromny wyciek haseł. Dotyczyło to ponad 300-350 tysięcy użytkowników. Już w lipcu tego roku, właściciele platformy ostrzegali o ataku hakerów. Użytkownicy aplikacji otrzymywali wtedy maile z prośbami o zmianę hasła. Nie wszyscy jednak zastosowali się do polecenia, a niektórzy w ogóle zignorowali wiadomość, myśląc, że to oferta reklamowa.

Spotify ostrzega klientów o wycieku haseł

Hejt Park: Kanał Sportowy zapowiada tajemniczego gościa. Mamy podejrzenia!

Tym razem pojawiło się więcej szczegółów na temat wycieku. W niepowołane ręce trafiły dane logowania setek tysięcy użytkowników, czyli ich e-maile i hasła, dane osobiste i informacje, jakie gromadziła platforma. W związku z tym warto zresetować hasło, z którego korzystaliście dotychczas.

To jednak niejedyna rzecz, jaką możecie zrobić, żeby uchronić się przed atakiem hakerów. Zastanówcie się dodatkowo, czy z podobnej kombinacji e-maila i hasła nie korzystaliście w innych platformach. Przykładowo na Facebooku, Instagramie czy w jakiejkolwiek innej platformie. Jeśli do swojego maila masz takie samo hasło, jak do Spotify od razu je zmień. Jeśli ktoś otrzyma dostęp do Twojej skrzynki mailowej, może natychmiast otrzymać dostęp do wszystkich Twoich danych.

Gwiazda serialu "Przyjaciółki" nigdy o tym nie wspominała. Po latach na jaw wyszedł skrywany przez nią małżeński sekret

Okazuje się, że dane, które skradziono, nie pochodziły bezpośrednio z aplikacji Spotify. Hakerzy musieli zatem pozyskać je z aplikacji pośrednich, które otrzymywały dane z platformy streamingowej.

[POST_Z link=https://plotto.pl/fani-365-dni-zostali-powaznie-oszukani-blanka-lipinska-tlumaczy-w-sieci-cala-prawde-sama-nie-wie-jak-do-tego-doszlo/1295/]