Onet: możliwa zmiana premiera. „Udało się przekonać Kaczyńskiego”

Onet premier Mateusz Morawiecki Zbigniew Ziobro premierem

Premier Mateusz Morawiecki może drżeć o swoje stanowisko. Jeśli wierzyć informacjom, jakie opublikował przed chwilą Onet, już wkrótce Polska może mieć nowego szefa rządu. Zbigniew Ziobro premierem?

Byłaby to nie pierwsza rekonstrukcja rządu za kadencji Prawa i Sprawiedliwości. Ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego, w koalicji m.in. z Solidarną Polską, jest niemal na półmetku drugiej kadencji. Tymczasem szykuje się trzecia już zmiana na stanowisku Prezesa Rady Ministrów. Przesłanki są naprawdę mocne.

Podatek za pracę za granicą. Rząd podjął decyzję, skandalicznie wysoka stawka

Onet: Zbigniew Ziobro chce być premierem. Mateusz Morawiecki ma powody do obaw

O ile pogłoski o tym, że Ziobro czyha na stanowisko premiera pojawiały się już od wielu miesięcy, to początkowo uznawano je za mrzonki. Panowało bowiem powszechne przekonanie, że pozycja Mateusza Morawieckiego jest zbyt silna, by ktokolwiek był w stanie zagrozić mu przed końcem 2. kadencji rządów Zjednoczonej Prawicy.

Rutkowski powiedział, jak zginął Andrzej Lepper. Polacy nie mogą w to uwierzyć

Dziś jednak w Onecie pojawiła się publikacja zawierająca bardzo śmiałe tezy. „Ziobro próbuje wykończyć Morawieckiego. Przekonał Kaczyńskiego” – czytamy w nagłówku na stronie głównej największego portalu informacyjnego w kraju. To, że Zbigniew Ziobro jest już niemal pewny swego, ma wynikać z dyskusji z udziałem m.in. Agnieszki Burzyńskiej i Andrzeja Stankiewicza w podcaście Onetu.

Obóz władzy idzie na kolizyjny kurs wobec Unii Europejskiej. Zbigniew Ziobro podkręca konflikt wokół budżetu UE, bo chce zatopić Mateusza Morawieckiego. Minister sprawiedliwości napisał list do premiera. Stwierdził w nim, że Bruksela dybie na polską niezależność i nie pozostaje nam nic innego, jak zawetować unijny budżet, jeśli zostanie powiązany z kontrolą praworządności. Premier znalazł się w bardzo trudnej sytuacji – podaje Onet.

Jeśli wierzyć tym doniesieniom, to premier Morawiecki faktycznie znalazł się w najtrudniejszej sytuacji, odkąd objął stanowisko szefa rządu. Przypomnijmy, że 11 grudnia 2020 roku minęłoby trzy lata od poprzedniej „dużej rekonstrukcji”. To właśnie tego dnia, w 2017 roku, Mateusz Morawiecki zastąpił na stanowisku Prezesa Rady Ministrów Beatę Szydło. Wówczas było to wielkie zaskoczenie. Nie ulega jednak wątpliwości, że gdyby dziś premierem został Zbigniew Ziobro, opinia publiczna byłaby zszokowana jeszcze bardziej.

Nie żyje kolejny aktor serialu "Ranczo" TVP. Widzowie są zrozpaczeni

źródło: otopress.pl, Onet