Kamil Glik zremisował z Juventusem. Zdumiewające słowa Polaka

Kamil Glik
Fot. Wikimedia/Светлана Бекетова

Drużyna Benevento, w której występuje Kamil Glik, zremisowała wczoraj z Juventusem Turyn w meczu Serie A. Po zakończeniu spotkania Polak zabrał głos i wypowiedział słowa, które mogą zdziwić kibiców.

We wczorajszym meczu Serie A ekipa Benevento zremisowała na własnym stadionie z Juventusem Turyn. To dość niespodziewana sytuacja, ponieważ gracze z północy Włoch dysponują znacznie silniejszym składem i wydawało się, że z łatwością odprawią zespół beniaminka. Tymczasem padł remis 1-1.

Cały mecz w zespole gospodarzy rozegrał zawodnik reprezentacji Polski, Kamil Glik. Nasz defensor trafił do Benevento przed sezonem z AS Monaco i dziś jest ostoją linii obronnej tego zespołu. Polak zaskoczył jednak swoją pomeczową wypowiedzią zarówno dziennikarzy, jak i kibiców.

Dlaczego? Obrońca postanowił bowiem skomentować fakt, iż w meczu z Benevento nie zagrał Cristiano Ronaldo. Portugalczyka zabrakło nawet na ławce rezerwowych Starej Damy.

Kamil Glik o Ronaldo. Zdumiewająca wypowiedź

Glik zaskoczył kibiców. Oświadczył bowiem, że szkoda mu, iż CR7 nie zagrał w meczu z jego drużyną. Fani są zdumieni, ponieważ niewykluczone, że w sytuacji, gdyby Ronaldo jednak zagrał, drużyna Glika musiałaby przełknąć gorycz porażki.

Kamil Glik spojrzał na całą sytuację z nieco innej perspektywy. Stwierdził, że żałuje, iż nie zagrał Ronaldo, gdyż lubi mierzyć się na boisku z zawodnikami ze światowego topu. „Byłem naprawdę rozczarowany z faktu, że nie zagrał. Uwielbiam mierzyć się z najlepszymi zawodnikami na świecie. Znam go dobrze, obaj kochamy wyzwania” – powiedział obrońca Benevento.

„Graliśmy ze znakomitą drużyną i zaprezentowaliśmy się świetnie. Stworzyliśmy tyle samo okazji, co Juventus. Dodatkowo dobrze graliśmy w defensywie. Należy docenić ten punkt. Właśnie takiego podejścia, jak w meczu z Juventusem, potrzebujemy co tydzień. Liczę na to, że dzięki determinacji zdołamy zapewnić sobie utrzymanie w lidze” – dodał przy okazji „propsując” swoich kolegów z drużyny.

Benevento plasuje się obecnie na 12. pozycji w tabeli włoskiej Serie A. Kamil Glik należy do najpewniejszych punktów w drużynie beniaminka Serie A.