Patryk Jaki o WP.pl i naTemat: „Ściek, jak tym ludziom nie wstyd”

Patryk Jaki WP naTemat
Patryk Jaki

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki odniósł się do dzisiejszych publikacji portali WP.pl oraz NaTemat. Polityk Solidarnej Polski nazwał te serwisy „ściekiem” i nie krył obrzydzenia.

Patryk Jaki przekazał smutne wieści. Ma koronawirusa

Jaki należy do polityków, którego szczególnie mocno irytują nierzetelne publikacje na jego temat w mediach. Jest na tym punkcie szczególnie wrażliwy jak na polityka. Tym razem w ostrych słowach odniósł się do artykułów dwóch popularnych portali.

Dotyczyły one „wpadki”, jaką miał zaliczyć Patryk Jaki w jednym ze swoich najnowszych wpisów na Twitterze. W poście polityka pojawiło się nazwisko Kopernik, które przez przypadek zapisał jako Koperniak. Z Jakiego zakpił m.in. Marek Belka, którego ochoczo zacytowały wspomniana Wirtualna Polska oraz naTemat.

Patryk Jaki o artykułach naTemat i Wirtualnej Polski: poniżanie i obrażanie, a chodzi o literówkę

Na WP i Natemat jakieś wyzwiska w moim kierunku, obrażanie, poniżanie a chodzi o zwykłą literówkę poprawioną zaraz w tłicie poniżej (czego oczywiście w tych tekstach nie ma) – przekazał Jaki i dodał: „Poziom tego ścieku… Jak tym ludziom nie wstyd?”.

Jak widać na zrzutach ekranu załączonych przez polityka Solidarnej Polski, na WP.pl pisano, że Patryk Jaki „chciał zakpić z Tuska, ale się ośmieszył”. Niemal identyczny tytuł zamieściło naTemat.

Zdaniem Jakiego, to obrzydliwe manipulacje. W istocie trudno uwierzyć, że ważny minister nie zna prawidłowej wersji nazwiska Mikołaja Kopernika.