Mariusz Błaszczak: wojsko pomoże w organizacji szczepień

Mariusz Błaszczak szczepionki wojsko

Minister Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak, chce poprosić o pomoc w organizacji szczepień na COVID-19 armię. Przed chwilą szef resortu obrony zakomunikował to w swoich oficjalnych kanałach społecznościowych, m.in. na Twitterze.

Opinia publiczna coraz głośniej domaga się konkretnych deklaracji rządu w sprawie szczepień. Szczególnie opozycja krytykuje rządzących za opieszałe działania. M.in. Radosław Sikorski pytał, dlaczego Wielka Brytania mgła zadziałać znacznie szybciej, niż Polska, a my nadal borykamy się z problemami.

Błaszczak: wojsko może pomóc w organizacji szczepień

Z nową propozycją szybkiego zorganizowania masowych szczepień na COVID-19 wyszedł Mariusz Błaszczak. W piątek po południu minister obrony zadeklarował, że – w razie potrzeby – poprosi o pomoc wojsko.

– W związku z licznymi pytaniami, które do mnie docierają deklaruję, że Wojsko Polskie jest gotowe wesprzeć organizację szczepień na koronawirusa. Żołnierze zdobyli duże doświadczenie przy dotychczasowej walce ze skutkami epidemii i są gotowi do kolejnych zadań – przekazał Błaszczak.

Pomysł najpewniej wzbudzi spore kontrowersje. Wielu Polaków nie chce bowiem szczepić się na koronawirusa. Wciąż w naszym społeczeństwie spory odsetek stanowią osoby, które nie wierzą w to, że panuje pandemia. Według teorii spiskowej, celem ogólnoświatowego lockdownu było właśnie wprowadzenie szczepionek, które miałaby przyjąć większość ludności.

Faktem jest jednak, że krzywa zakażeń nie chce odbijać w dół. Stąd też minister Mariusz Błaszczak postanowił przedstawić inicjatywę, która – zdaniem rządu – pozwoliłaby szybko i wydajnie zaszczepić miliony obywateli.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: