Radosław Sikorski zakpił z TVP Info. Zweryfikował „informację” sprzed kilku miesięcy

Radosław Sikorski TVP Info

Radosław Sikorski bezlitośnie punktuje obecną władzę, a także TVP Info. Jak wiadomo, publiczny nadawca bardzo rzadko krytykuje Zjednoczoną Prawicę. Często publikuje jednak informacje, które zdumiewają, gdy uświadomimy sobie, że opublikowała je telewizja publiczna.

Kilka miesięcy temu portal tvp.info triumfalnie ogłosił, że – oczywiście dzięki staraniom polityków Prawa i Sprawiedliwości – Amerykanie przekażą Polsce, jako pierwszej, szczepionkę na koronawirusa. Czy tak się stało? Oczywiście, że nie.

Mariusz Błaszczak: wojsko pomoże w organizacji szczepień

Dziś dziennikarzy TVP Info punktuje między innymi Radosław Sikorski. Były minister spraw zagranicznych w rządzie Donalda Tuska – w swoim stylu – w kilku słowach podsumował zrzut ekranu. „Nieoficjalnie: Polska jako pierwsza zostanie zaopatrzona przez USA w szczepionkę na koronawirusa” – podawało w czerwcu tvp.info.

– Przyszedł czas sprawdzam – napisał wieloletni polityk Platformy Obywatelskiej. To kolejny raz, kiedy punktuje Telewizję Polską. Wielokrotnie opisywaliśmy, jak Radosław Sikorski nie mógł opanować nerwów chociażby po obejrzeniu materiałów „Wiadomości TVP”. Z czasem jednak polityk – zamiast się wściekać –  po prostu obraca nierzetelne publikacje TVP Info w żart.