Zaskakująca opinia Tomasza Lisa. Jego fani są zdezorientowani

Tomasz Lis Twitter

Tomasz Lis, jeden z ulubieńców polityków opozycji, podzielił się dziś zaskakującą opinią. Nawet osoby, którym podoba się narracja kontrowersyjnego naczelnego „Newsweeka”, zdają się być z lekka zdezorientowane.

Trudno wskazać dziennikarza, który ostrzej i częściej atakuje Prawo i Sprawiedliwość, niż właśnie Lis. Jego poglądy można określić nie tyle jako „nieprawicowe”, a wręcz będące przeciwieństwem konserwatywnego światopoglądu.

Można było zatem przez lata sądzić, że Tomaszowi Lisowi blisko jest do lewicy. Dziś jednak szef „Newsweeka” udowodnił, że wcale nie. Lis upatruje bowiem kolejnych porażek opozycji w tym, że ta… za bardzo skręca w lewo.

Opozycja, przesuwając się za bardzo w lewo przegrała już ostatnie wybory europejskie, parlamentarne i prezydenckie. Marsz w lewo to recepta na kolejne klęski – pisze na Twitterze Tomasz Lis.

Niektórzy komentujący, równie zawiedzeni opozycją, przypominają, że przed laty Platforma Obywatelska przedstawiała się jako partia wolnorynkowa. Z czasem jednak PO zaczęło poddawać się wyborczym trendom i dziś praktycznie trudno określić, jaki nurt polityczny reprezentuje ugrupowanie, na którego czele stał niegdyś Donald Tusk.