Mateusz Borek ujawnia! Polskiego piłkarza chce Chelsea i Liverpool

Mateusz Borek

Mateusz Borek, dziennikarz Kanału Sportowego, ujawnił, że jednym z polskich piłkarzy interesują się największe angielskie kluby. Jeżeli transfer doszedłby do skutku byłby to naprawdę wielki hit.

Polscy piłkarze stają się coraz gorętszym „towarem” na rynku transferowym. Trafiają do coraz lepszych klubów i co najważniejsze – dają sobie w nich radę. Wiele wskazuje na to, że już niebawem możemy emocjonować się kolejnymi transferami z udziałem naszych zawodników. Tym razem jednak „do gry” wkraczają ekipy z najwyższej półki.

Poinformował o tym dziennikarz Mateusz Borek, który zamieścił wpis na Twitterze. Współtwórca Kanału Sportowego zdradził, że Sebastian Walukiewicz, młody defensor włoskiego Cagliari, może trafić do Premier League. Co ciekawe, wśród zainteresowanych nim drużyn jest cała ligowa czołówka.

Sebastian Walukiewicz to jeden z najlepszych polskich obrońców młodego pokolenia. Niedawno podpisał nową umowę ze swoim włoskim zespołem, jednak wiele wskazuje na to, że zrobił to tylko po to, by klub sprzedał go z zyskiem i dobrze na tym zarobił.

Mateusz Borek ujawnia. Sebastian Walukiewicz może trafić do Premier League

Borek zamieścił na Twitterze wpis, w którym zdradził, że Walukiewicz znalazł się na celowniku największych tuzów angielskiej Premier League. Młodego obrońcę, który niedawno zadebiutował w reprezentacji Polski, chce FC Liverpool, Chelsea Londyn, a także Manchester United.

„W Anglii piszą, że nasz młody stoper Sebastian Walukiewicz pod lupą Liverpoolu, Chelsea i MU” – napisał Mateusz Borek na swoim profilu społecznościowym w serwisie Twitter.

Walukiewicz robi furorę w Serie A. Tamtejsi eksperci uważają go bowiem za jednego z najbardziej perspektywicznych zawodników. Piłkarz gra z wielką klasą i spokojem, który w jego wieku wcale nie jest oczywisty. Nietrudno więc domyślić się, że Cagliari jest jedynie przystankiem w jego krótkiej piłkarskiej karierze. Czy kolejnym krokiem będzie angielska Premier League? To niewykluczone.

źródło: Twitter/Mateusz Borek