To koniec Rydzyka?! Właśnie na jaw wyszły nowe fakty, wierni nie dowierzają

Tadeusz Rydzyk konsekwencje

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest krytykowany od wielu lat. Jednakże po swojej ostatniej wypowiedzi zebrał taką falę, o jakiej nawet nie śmiał myśleć. Trudno przypuszczać, by specjalnie się nią przejął, natomiast właśnie wyszły na jaw informacje o realnych konsekwencjach, jakie ma ponieść.

O ofiarach księży-dewiantów – zero. O „współczesnych męczennikach” – cała tyrada podczas benefisu z okazji 29-lecia Radia Maryja. Tak właśnie Rydzyk odniósł się do zarzutów wobec duchownych, którym udowodniono zatajanie czynów lubieżnych w polskim kościele.

Polskie kobiety wstrzymały oddech. Kaczyński zrobił decydujący krok

Tadeusz Rydzyk oberwał od mediów, internautów, a nawet niektórych duchownych. Jedynie politycy Prawa i Sprawiedliwości dziwnie milczą na ten temat. W sieci krąży natomiast nagranie, na którym widać, jak – podczas sławnego już przemówienia redemptorysty z Torunia – minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro specjalnie nie protestuje:

Czy Tadeusz Rydzyk w końcu poniesie konsekwencje? Nowe informacje nie pozostawiają złudzeń

Pogoda tuż przed świętami zwariuje. Polacy będą zszokowani, gdy wyjrzą za okno

Ostatnie dwa lata to fatalny okres dla polskiego kościoła. Masa nowo ujawnionych przypadków molestowania nieletnich. Dodatkowo bardzo głośnym echem – również za granicą – odbił się film Tomasza Sekielskiego pt. „Tylko nie mów nikomu”. Wizerunek całej instytucji jest zatem opłakany. Jak by tego było mało, teraz oliwy do ognia dolał Tadeusz Rydzyk. I zdaje się, że to ostatni taki występek „biznesmena z Torunia”.

Jak bowiem donosi między innymi portal styl.fm, Rydzyk ma zostać wezwany „na dywanik” do prymasa Polski. To bardzo poważna sprawa. Jeśli duchowny z Torunia faktycznie zostanie przywołany do porządku przez prymasa, który „teoretycznie” jest przełożonym Rydzyka, to przełamane zostanie pewne tabu. I faktyczna hierarchia w polskim kościele zostanie mocno zachwiana. Ojciec Tadeusz Rydzyk mógł dotychczas pozwalać sobie na bardzo dużo i wielu zastanawiało się, czy to się kiedyś skończy. Najwyraźniej potrzebny był taki moment krytyczny, jak ten.

[POST_Z link=https://plotto.pl/sekielski-odpowiedzial-rydzykowi-duchowny-z-torunia-skompromitowany/1959/]

[POST_Z link=https://plotto.pl/hakerzy-nagrywali-osoby-ktore-odwiedzaly-strony-dla-doroslych-ten-mail-otrzymalo-tysiace-polakow-sa-przerazeni/2000/]

Kłopoty Rydzyka

Buta i arogancja, jaką regularnie zaczyna wykazywać się Tadeusz Rydzyk, zaczyna bowiem przeszkadzać już nie tylko antyklerykalnym dziennikarzom, ateistom czy samym podwładnym redemptorysty. Takie zachowanie odsuwa od kościoła nawet samych wiernych. A na to już ta instytucja nie może sobie pozwolić. Tym bardziej, że w dzisiejszych czasach osób wierzących i praktykujących w drastycznym tempie ubywa. Wszystko wskazuje więc na to, że Rydzyk – mimo, że zostanie bogatym finansowo człowiekiem – to dozgonnym szacunkiem Polaków cieszył się nie będzie. Dodatkowo najpewniej jego znaczenie w polityczno-kościelnej hierarchii w naszym kraju będzie stopniowo słabło.

„Show” przedstawionym przez ojca Rydzyka zszokowany był nawet arcybiskup Grzegorz Ryś. W swoim oświadczeniu napisał on:

Chcę najmocniej przeprosić wszystkich, których dotknęła wypowiedź Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka z dnia 05 grudnia br. […] Ewangeliczną drogą Kościoła jest uznanie win i nawrócenie oraz solidarność z najmniejszymi i cierpiącymi

Serwis wiez.pl przytacza natomiast słowa prym. kard. Józefa Glempa sprzed lat. Już w 1997 r. mówił on o Rydzyku: „Byłem upokorzony pychą, z jaką mówił ojciec Rydzyk”. Wtedy nikt nie „powstrzymał” Tadeusza Rydzyka przed zrobieniem tak zawrotnej kariery. Po latach jednak najwyraźniej sprawiedliwości staje się za dość. Zwłaszcza, że również polityk PiS zdecydowanie bardziej będzie się opłacało odciąć od coraz bardziej odrażającej postaci duchownego.

Edyta Górniak mówi, że chce umrzeć. Najnowsza decyzja rządu załamała piosenkarkę (WIDEO)