Ile Zenek Martyniuk zarobi na Sylwestrze TVP 2020? Ta kwota zwala z nóg!

Zenek Martyniuk Sylwester TVP 2021 zarobki ile zarobi

TVP zapowiedziało już, że tegoroczny „Sylwester Marzeń” odbędzie się z udziałem m.in. Zenka Martyniuka. Ile gwiazdor disco-polo zarobi podczas występu w TVP2? To pieniądze, na które większość Polaków musi pracować kilka lat.

  • Ile Zenek Martyniuk zarobi na „Sylwestrze Marzeń” 2021?
  • Gwiazdor disco-polo po raz drugi wystąpi w TVP na oczach milionów Polaków
  • Oglądalność może być rekordowa, gdyż zdecydowaną większość zorganizowanych balów sylwestrowych odwołano
  • Wynagrodzenie Martyniuka ma znacząco wzrosnąć w porównaniu z rokiem poprzednim

Tegoroczny Sylwester dla wszystkich będzie inny, niż zwykle. W związku z obecną sytuacją plany większości Polaków znacząco się pokrzyżują. Nie będziemy mogli spędzić balu w tak licznym gronie, jak chcemy. Ponadto odwołano niemal wszystkie zaplanowane z wyprzedzeniem zorganizowane imprezy.

Michał Szpak w ostrych słowach wypowiedział się o Tadeuszu Rydzyku

Zenek Martyniuk już na początku 2020 roku wiedział jednak, jak spędzi kolejną noc sylwestrową. Telewizja Polska bardzo ceni sobie bowiem współpracę z gwiazdorem disco-polo. Początkiem ubiegłego roku media ujawniły, że za występ w Zakopanem Martyniuk otrzymał 70 tys. zł. Na jakie wynagrodzenie może liczyć w tym roku?

Sylwester Marzeń TVP 2020 – ile zarobi Zenek Martyniuk?

Opisując ubiegłoroczne zarobki Zenka Martyniuka, media przytaczały m.in., ile za występ zgarnęła Edyta Górniak. Wówczas, jeśli wierzyć doniesieniom tabloidów, diwa otrzymała niemal dwukrotnie więcej, niż założyciel zespołu „Akcent”. Wszystko wskazuje zatem na to, że za Sylwestra 2020 / 2021 Martyniuk zarobi znacznie więcej.

Skoro bowiem Edyta Górniak przed rokiem otrzymała za występ około 130 tys. zł, to tym razem Zenek Martyniuk liczy na kwotę co najmniej przekraczającą 100 tys. złotych. Tym bardziej, że warunki pandemiczne sprawiły, iż jego przychody znacząco spadły, w porównaniu do ubiegłorocznych. Dodatkowo – co wynika z „przecieków” z Woronicza – Martyniuk uważa się za największą gwiazdę „Sylwestra Marzeń”.

Telewizja Polska pobije rekord oglądalności? Nawet 9 mln Polaków może przywitać 2021 rok z TVP2

Dlatego też zarząd TVP ma wygospodarować dla niego z sylwestrowego budżetu wynagrodzenie bliższe 150 tys. zł brutto, aniżeli wspomnianych stu. Biorąc pod uwagę, że mówimy o kilku dniach przygotowań i kilkudziesięciu minutach na scenie, kwota ta może rozbudzać wyobraźnię. Nie ulega jednak wątpliwości, że inwestycja ta zwróci się Telewizji Polskiej.

Przewidywania są bowiem takie, że „Sylwester Marzeń” może pobić wszelkie rekordy oglądalności z ostatnich lat. Większość Polaków ostatnią noc 2020 roku spędzi przecież w domu.

Według danych Nielsena „Sylwestra Marzeń z Dwójką” w ubiegłym roku oglądało w tej stacji średnio 4,96 mln widzów. Nawet połowy tego wyniku nie osiągnął Polsat. Za niespełna trzy tygodnie Zenek Martyniuk może więc zaśpiewać dla nawet 9 mln Polaków.