Robert Biedroń w ostrych słowach ocenił politykę Prawa i Sprawiedliwości

Robert Biedroń był w piątek gościem programu „Onet Rano”. Były prezydent Słupka w wymownych słowach podsumował ostatnia poczynania polskiego rządu. Biedroń nie miał litości dla politycznych działań Prawa i Sprawiedliwości.

Robert Biedroń najpierw ocenił Polskę, jako potęgę Unii Europejskiej w porównaniu z innymi krajami europejskimi. Biedroń wymieniał nasze atuty, a więc gospodarkę i ludność. Później zaatakował Mateusza Morawieckiego i politykę uprawianą przez PiS.

Przypomnijmy, w czwartek przywódcy 27 państw doszli do porozumienia (pomimo wcześniejszego buntu Polski i Węgier) w sprawie budżetu Unii Europejskiej.

Michał Szpak w ostrych słowach wypowiedział się o Tadeuszu Rydzyku

Ostre słowa Biedronia w stronę PiS

W rozmowie w „Onet Rano” Biedroń skierował mocne słowa w stronę partii rządzącej. – Doprowadziliśmy do sytuacji, w której to nie Polska negocjowała z Unią Europejską, tylko Węgry, mające nieporównywalny budżet do Polski – komentował były kandydat na Prezydenta RP.

– To pokazuje naszą marginalizację – grzmiał Biedroń. 

„Prosty chłopak z Krosna”, jak mawia o sobie sam Biedroń, pytał retorycznie, gdzie są nasi partnerzy z Grupy Wyszehradzkiej. – Morawiecki chwalił się sojuszami w Europie… To pokazuje upadek siły dyplomatycznej PiS – kontynuował znany polityk oraz ekspert organizacji praw człowieka w Polsce i za granicą, działacz na rzecz osób LGBT.