Koronawirus nie zwalnia tempa. Totalny lockdown staje się faktem

Totalny lockdown od środy 16 grudnia aż do 19 stycznia 2021 roku. Tak będzie wyglądać najbliższa rzeczywistość w Holandii. Powodem wprowadzenia nowych obostrzeń jest bardzo gwałtowny przyrost zakażeń koronawirusem w tym kraju. Lockdown od najbliższej środy wprowadzony zostanie również w Niemczech. Tam nowe restrykcje potrwają minimum do 10 stycznia. 

600 tysięcy przypadków i 10 tysięcy zgonów – tak wygląda sytuacja w Holandii od początku trwania pandemii koronawirusa. W poniedziałek doszło do spotkania na szczycie. Premier Mark Rutte zapowiedział mocne ograniczenia, które wejdą w życie.

Totalny lockdown w Holandii – zasady

W Holandii odnotowano w weekend największy dobowy wzrost zakażeń od października (10 tysięcy nowych przypadków). To spowodowało, że Holandia chce wcisnąć STOP. Dotychczas w Holandii obowiązywał częściowy lockdown: zakazano zbędnych podróży, zalecano pracę zdalną.

Od najbliższej środy środki mają się zaostrzyć. W Holandii zamknięte zostaną wszystkie zbędne sklepy, a także szkoły. Jak informują tamtejsze media – kina, muzea, ogrody zoologicznie również zostaną zamknięte.

Wstępnie przyjęto, że nowe zasady lockdownu w Holandii będą obowiązywać od środy 16 grudnia do 19 stycznia przyszłego roku.

Niedziela handlowa 27 grudnia? Mamy informacje

W Niemczech również trwa walka z koronawirusem

Również od środy 16 grudnia rozpocznie się lockdown w Niemczech. Większość sklepów u naszych zachodnich sąsiadów zostanie zamknięta. Tamtejszy rząd prosi ludzi, aby ci nie szturmowali sklepów przed ich zamknięciem.

W Niemczech w środę rozpocznie się lockdown, większość sklepów zostanie zamknięta. W związku ze spodziewanym natłokiem klientów w sklepach pojawił się pomysł pozostawienia ich otwartych przez całą dobę. Minister gospodarki wzywa, aby nie szturmować sklepów przed blokadą. Zaleca się, by ograniczyć zakupy i zdecydować się jedynie na najpotrzebniejsze artykuły.

W myśl nowych zasad otwarte w Niemczech będą tylko te sklepy, które są niezbędne w codziennym funkcjonowaniu. Otwarte będą również banki oraz apteki. Zalecana jest praca zdalna, zamknięte będą szkoły.

Lockdown w Niemczech ma potrwać minimum do 10 stycznia 2021 roku.

Lewandowscy wciąż nie ochrzcili swojej młodszej córki. Dlaczego?