Nie żyje wybitny aktor. Wzruszający komentarz Andrzeja Dudy

Dziś w nocy w szpitalu MSWiA w Warszawie zmarł znany aktor Piotr Machalica. Kilka dni temu trafił do szpitala. Miał 65 lat. 

Piotr Machalica według relacji Krystyny Jandy trafił do szpitala w weekend, utrzymywany był w śpiączce farmakologicznej pod respiratorem.

Śmierć Machalicy poruszyła środowisko. Wybitny aktor od wielu lat grał zarówno w teatrze, jak i filmach. Zagrał w wielu produkcjach, jego twarz oglądaliśmy m.in. w „Dekalogu”, „Sztuce Kochania” czy „Dniu Świra”. Wykonywał ponadto piosenki aktorskie. W 2005 roku został odznaczony srebrnym medalem „Gloria Artis – Zasłużony Kulturze”. Przez dwanaście lat (2006-2018) był dyrektorem artystycznym Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie. Miał dwójkę dzieci z pierwszą żoną, Małgorzatą. We wrześniu bieżącego roku wziął ślub z Aleksandrą Sosnowską.

Michał Szpak w ostrych słowach wypowiedział się o Tadeuszu Rydzyku

Machalica urodził się w Pszczynie, pochodził z aktorskiej rodziny, jego tata Henryk (zmarł w 2003 roku) był również wybitnym aktorem, młodsi fani najbardziej kojarzą go z gry w „Złotopolskich”.

Wybitna postać polskiej sceny teatralnej

Śmierć aktora poruszyła m.in. Prezydenta Andrzeja Dudę, który napisał na Twitterze:

Dziś w nocy odszedł Pan Piotr Machalica – wybitna Postać polskiej sceny teatralnej, filmowej i piosenki aktorskiej. Swoimi rolami potrafił bawić ale i skłaniać do refleksji. Będzie Go brakowało. Smutny dzień. RiP.

Komentarz dodała również Małgorzata Kidawa-Błońska: – „Najważniejsze dla mnie to być porządnym człowiekiem.” Piotr Machalica był porządnym, dobrym człowiekiem, wspaniałym aktorem teatralnym i filmowym. Wielka strata dla polskiej kultury – napisała Wicemarszałek Sejmu RP.

Ze wzruszeniem o Machalicy wypowiadała się na antenie TVN24 Krystyna Janda: – Był cudownym mężczyzną. Jak ktoś potrzebował współczucia, Piotr był pierwszy – wspomina aktorka.

Edyta Górniak czuje telepatyczną bliskość ze swoimi fanami