Marta Lempart ma koronawirusa. Dopiero co widziała się z Donaldem Tuskiem

Liderka Strajku Kobiet – Marta Lempart – potwierdziła medialne doniesienia. Aktywistka przyznała Wirtualnej Polsce, że zakaziła się koronawirusem. Kilka dni temu spotkała się w Brukseli z Donaldem Tuskiem.

Marta Lempart poinformowała, że pomimo choroby, czuje się dobrze. Kwarantanna Lempart będzie trwać do 23 grudnia. O zarażeniu liderki Strajku Kobiet koronawirusem jako pierwsze nieoficjalnie poinformowało TVP Info.

Lempart spotkała się z Tuskiem

Internauci od razu przypomnieli sobie, że kilka dni temu Marta Lempart spotkała się z Donaldem Tuskiem w Brukseli. Spotkanie z Tuskiem aktywistka skomentowała następująco: – Tak było. O rządzie, który nie ma władzy, tylko zaledwie siłę. I o tym, że już nic nie będzie tak, jak było – napisała na Instagramie Marta Lempart.

Lempart w rozmowie z Onet.pl uspokaja, że najprawdopodobniej zakażenie koronawirusem nastąpiło już po jej powrocie do Polski.

Kim jest Marta Lempart? Znana aktywistka ma 41 lat, jest liderką Strajku Kobiet. Lempart urodziła się w Lwówku Śląskim, jest działaczką społeczną i polityczną. Współorganizowała w 2016 roku Czarny Protest.

Niedziela handlowa 27 grudnia? Mamy informacje