Nie żyje aktorka Hanna Stankówna. Fani ją uwielbiali

Hanna Stankówka - Piotr Fotek/REPORTER / East News

Kolejne bardzo przykre wiadomości obiegły aktorskie środowisko. W wieku 82 lat zmarła aktorka Hanna Stakówna. Fani kojarzą śp. aktorkę m.in. z „Seksmisji” czy popularnego serialu „Na Wspólnej”.

Informację jako pierwsza podała „Gazeta Wyborcza”. Jak informuje portal GW wiadomość o śmierci aktorki potwierdził jej syn, Kacper Lisowski. Stankówna zmarła w poniedziałek 14 grudnia 2020 roku.

Bogata kariera Hanny Stankównej

Hanna Stankówna zadebiutowała na wielkim ekranie jako 19-latka w „Prawdziwym końcu wielkiej wojny” Jerzego Kawalerowicza. Popularność zdobyła m.in. rolą w „Seksmisji” – tam wcieliła się w doktor Teklę. Stankównę oglądaliśmy w takich serialach jak „07 zgłoś się” czy „Na Wspólnej”. W popularnym serialu emitowanym na TVN-ie, Stankówna wcielała się w Ludwikę Sobczak, matkę Rafała.

Przez ponad 40 lat grała w Teatrze Polskim w Warszawie. Od 1999 roku Stankówna była na emeryturze, ale wciąż pojawiała się zarówno na wielkim ekranie, jak i w rolach teatralnych.

Stankówna urodziła się w Poznaniu 4 maja 1938 roku. Była żoną krytyka literackiego Jerzego Lisowskiego, który zmarł w 2004 roku. Mieli syna Kacpra, który jest scenarzystą i operatorem.