Nowe obostrzenia. Narodowa kwarantanna stała się faktem

Wciąż trwa nierówna walka z pandemią koronawirusa. Na czwartkowej konferencji, która odbyła się 17 grudnia 2020 roku, podano nowe szczegóły związane z obostrzeniami. 

Siła koronawirusa w Polsce swoje apogeum odniosła w listopadzie – 7 listopada 2020 roku wykryto ponad 27,8 tysięcy nowych infekcji. Obecnie codziennie odnotowuje się około 10 tysięcy nowych zakażeń. Niepokoją liczby dotyczące śmierci – od pewnego czasu w Polsce notuje się od 400 do 600 zgonów dziennie.

  • Apeluję do każdego Polaka o odpowiedzialność za siebie, za swoich bliskich – prosił podczas czwartkowej konferencji o rozwagę Adam Niedzielski, Minister Zdrowia. 

Niedziela handlowa 27 grudnia? Mamy informacje

Nowe obostrzenia i narodowa kwarantanna

Poznaliśmy nowe informacje dotyczące obostrzeń od 28 grudnia 2020 roku do 17 stycznia 2021 roku. W tym okresie wprowadzona zostanie narodowa kwarantanna.

  • Zamknięte zostaną hotele dla wyjazdów służbowych i stoki narciarskie;
  • Kolejnym elementem są galerie handlowe. Zamknięte zostaną sklepy z wyjątkiem aptek, sklepów spożywczych i drogerii;
  • Podczas Sylwestra obowiązywać będą ograniczenia w ruchu od godz. 19:00 do 6:00 (pierwotnie poinformowane o godz. 21:00 – 6:00);
  • Ponadto od 28 grudnia osoby przybywające do Polski z zagranicy transportem zorganizowanym będą skierowane na 10 dni kwarantanny.