Kolejna afera związana z Cyberpunk 2077. Będą zwroty

W piątek 18 grudnia doszło do kolejnej afery związanej z popularną grą Cyberpunk 2077. Grę z PlayStation Store wycofało Sony – firma oferuje swoim graczom zwrot pieniędzy.

Tuż przed weekendem firma Sony wycofała grę Cyberpunk 2077 ze swojego sklepu internetowego. Klienci, którzy zakupili tam grę, będą mogli otrzymać zwrot pieniędzy. Podjęcie takiej decyzji wiążę się z dużą liczbą błędów i bugów, jakie występują w grze na konsolę PlayStation 4.

Wizerunkowy cios dla CD Projekt

Sony podało w komunikacie, że podjęta decyzja była podyktowana troską o utrzymanie satysfakcji klienta. Dla CD Projekt to kolejny wizerunkowy cios po premierze Cyberpunk 2077. W piątek akcje polskiego studio CD Projekt RED taniały o 19 proc.

Swój szczyt na giełdzie CD Projekt osiągnął w poniedziałek 7 grudnia (kurs urósł do 464,20 zł). Obecnie kurs zmalał o około 44%.

Cyberpunk 2077 był jedną z najbardziej wyczekiwanych gier w 2020 roku. Premiera wzbudziła jednak bardzo duże kontrowersje. Gracze mają spore problemy techniczne (m.in. gra wychodzi do menu w losowym momencie), występują one głównie w wersji na PlayStation 4 i Xbox One.

Gracze z całego świata na ogół chwalą grę Cyberpunk 2077 – szczególnie, gdy nie mają problemów z błędami – gra na Steamie ma ponad 200 tysięcy ocen, zdecydowana większość (blisko 80%) jest pozytywna.

Choinka ubrana, ale partnerka Ronaldo już nie. Wymowny komentarz gwiazdora Juventusu