Jest decyzja! Polska zawiesza loty z Wielką Brytanią

W niedzielę Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wezwała kraje europejskie do zaostrzenia kontroli i zawieszenie połączeń lotniczych z Wielką Brytanią. Decyzję w niedzielę tuż przed północą podjęła również Polska.

Wiele nowych przypadków zakażenia nową odmianą SARS-CoV-2 wykryto nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale również m.in. w Holandii i Danii.

Pierwsze zmianki o nowej odmianie koronawirusa, bardziej zaraźliwej, pojawiły się 14 grudnia. Wówczas poinformował o tym brytyjski minister zdrowia Matt Hancock.

Nowe obostrzenia. Narodowa kwarantanna stała się faktem

Zawieszone loty Polska – Wielka Brytania

W niedzielę tuż przed północą Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu, poinformował na Twitterze, że również Polska zawiesi loty do Wielkiej Brytanii ze względów na rozprzestrzenianie się nowej odmiany koronawirusa.

Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa – napisał rzecznik prasowy rządu.
Polska to kolejny kraj, który zdecydował się na zawieszenie lotów do Wielkiej Brytanii. Wcześniej zadecydowały o tym m.in. Holandia, Belgia, Francja, Łotwa, Rumunia czy Irlandia. Na podobne ruchy zdecydowano się również w Iranie czy Maroku, a Arabia Saudyjska poszła krok dalej i wstrzymała wszystkie loty międzynarodowe na co najmniej tydzień.
Niedziela handlowa 27 grudnia? Mamy informacje

Będą dodatkowe testy

Całą sytuację skomentował również Adam Niedzielski, Minister Zdrowia. Polacy, którzy wrócili z Wielkiej Brytanii, będą mogły wykonać test na obecność koronawirusa.

Przed chwilą wydałem dyspozycję, aby od jutra wykonywać testy każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała z Wielkiej Brytanii. Proszę kontaktować się z lokalnym sanepidem – napisał na Twitterze Adam Niedzielski.