Arkadiusz Milik o krok od nowego klubu! Najnowsze doniesienia

Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik ma być o krok od zmiany klubu. Tak podaje włoski serwis internetowy SportMediaset. Dla Polaka byłaby to świetna wiadomość przed zbliżającym się Euro.

Saga związane z transferem Arkadiusza Milika trwa od kilku miesięcy. Polak nie zdecydował się bowiem przedłużyć umowy z SSC Napoli, a klub ostatecznie nie zgłosił go do kadry na ten sezon. W efekcie snajper naszej drużyny narodowej nie zagrał ani jednego meczu w barwach neapolitańskiego zespołu.

Nie dziwi więc, że coraz głośniej mówi się o tym, że Polak musi zmienić klub, ponieważ w przeciwnym wypadku może stracić szansę wyjazdu na Euro. Mówił o tym zresztą Jerzy Brzęczek, który nie ukrywał, że jeżeli Arkadiusz Milik nie zacznie grać, to wyjazd na turniej stanie pod znakiem zapytania.

Okazuje się jednak, że Milik może zmienić klub w zbliżającym się okienku transferowym. Z zawodnika nie rezygnuje bowiem największy klub we włoskiej Serie A.

Arkadiusz Milik o krok od nowego klubu

Włoski portal SportMediaset informuje, że Polakiem nadal zainteresowany jest Juventus Turyn, który od dłuższego czasu ostrzy sobie zęby na Polaka. To m.in. z tego powodu napastnik nie zdecydował się przedłużyć umowy z Napoli, co przypłacił siedzeniem na trybunach. Był bowiem po wstępnych rozmowach z Juve.

„Andrea Pirlo chce pozyskać nowego napastnika na samym początku zimowego okna transferowego, a priorytetem szkoleniowca Juventusu jest Arkadiusz Milik” – napisali dziennikarze włoskiego serwisu internetowego.

Żurnaliści ujawniają, jaką kwotę za Milika, którego kontrakt kończy się latem, mają zapłacić w zimie działacze „Starej Damy”. Okazuje się, że oscyluje ona w granicach 10 milionów euro. Ponadto, Arkadiusz Milik ma podpisać z klubem z Turynu czteroletni kontrakt, na mocy którego zarobi 4 miliony euro rocznie plus premie.

Transfer wydaje się tym bardziej prawdopodobny, że całkiem niedawno dyrektor sportowy Napoli Cristiano Giuntoli potwierdził w telewizji Sky Sport Italia, że w nadchodzącym okienku transferowym klub opuszczą właśnie Arkadiusz Milik i były reprezentant Hiszpanii, napastnik – Fernando Llorente.