Morawiecki na temat gospodarki: Jest lepiej, niż rok temu

Zaskakujące słowa wypowiedział podczas środowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Premier podczas konferencji poruszył m.in. temat gospodarki i sytuacji pandemicznej w Polsce i na świecie.

Premier Mateusz Morawiecki cieszył się z efektów działań rządu. Według niego tarcze, które wprowadzał rząd w kryzysie, uchroniły wiele miejsc pracy. – Co więcej, stworzyliśmy setki tysięcy nowych miejsc pracy – mówił na konferencji Mateusz Morawiecki.

Liczba osób pracujących w 2020 roku

Jak powiedział premier: – Liczba osób pracujących jest nawet wyższa niż rok temu. A przecież porównywać rok 2020 do 2019 to jak porównywać jabłka i  gruszki – wyjaśniał Morawiecki podczas środowej konferencji prasowej.

Media: Były reprezentant Polski spowodował wypadek po pijaku

Walka z bezrobociem, według Mateusza Morawieckiego, była głównym wyznacznikiem dla rządu. – Skuteczna walka – jak podkreślił premier. – Zwolnienia są mniejsze, niż pierwotnie planowano – kontynuował.

Premier podczas specjalnie zwołanej konferencji ogłosił, że gminy położone w górskich terenach, dotknięte restrykcjami, otrzymają specjalną pomoc w postaci tarczy.

Premier o sylwestrowych obostrzeniach

Mateusz Morawiecki poruszył również temat pandemii koronawirusa i nowych obostrzeń, które wejdą w życie już 27 grudnia. – Mocno ograniczamy działania gospodarze oraz możliwość organizowania wyjazdów i imprez – apelował o przestrzeganie obostrzeń premier Morawiecki, który prosił również, aby spotkania sylwestrowe odbywały się w jak najmniejszym gronie.

Nowe obostrzenia. Narodowa kwarantanna stała się faktem

Premier poinformował również, że pracujący rodzice otrzymają zasiłek opiekuńczy również w trakcie ferii.