Kibic polskiego klubu ukarany przez sąd. Koledzy twierdzą, że chodzi o zdjęcie, które wrzucił do sieci (FOTO)

Wisła Puławy

Jeden z kibiców Wisły Puławy został ukarany przez sąd. Jego koledzy twierdzą, że chodzi o zdjęcie, które zamieścił w sieci.

Do sytuacji doszło w 2019 roku. Wówczas Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych dostrzegł, że podczas jednego z meczów Wisły Puławy kibice tego klubu wykonywali gest, który przypominał hailowanie. Kibice twierdzili jednak, że jest to salut rzymski, który z hailowaniem nic wspólnego nie ma.

„Zawodowi antyfaszyści, czyli konfidenci z Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych zgłaszają nas do prokuratury i składają wniosek o ściganie i ukaranie za „hajlowanie” na meczu z Chełmianką. Nie jesteśmy tylko do końca pewni co dokładnie mają na myśli i kiedy kryteria „hajlowania” są spełnione, a kiedy mamy do czynienia po prostu z gestem uniesienia ręki (w tym wypadku wraz z okrzykiem „Ave Wisełka”) Prawdopodobnie OMZRiK zrobił z siebie wyrocznię w tych sprawach i to oni jako koncesjonowani antyfaszyści decydują kto jest „naziolem”, a kto nie. Dla nas natomiast, już samo słowo „hajlowanie”, którego używają jest przykładem obrzydliwej lewackiej nowomowy, wymyślonej na potrzeby tropienia za pieniądze urojonego nazizmu. Tym bardziej nie interesuje nas co widzą w tym donosiciele z OMZRiK, bo zawsze będą widzieli w tym to, co chcą zobaczyć. Ich wyobraźnia natomiast nie zna pojęcia granic. Dla nas zawsze był to gest towarzyszący okrzykowi „Ave Wisełka” i tak już zostanie” – pisali wówczas w oficjalnym komunikacie.

Niedawno w całej sprawie zapadł wyrok. Kibice twierdzą jednak, że doszło do kuriozalnej sytuacji.

Kibic Wisły Puławy ukarany przez sąd

O sprawie informuje portal stadionowioprawcy.net, który opisuje zakończenie całej sprawy.

„W listopadzie 2019 roku informowaliśmy o zarzuceniu przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych propagowania nazistowskich gestów przez kibiców Wisły Puławy. Przed świętami Sąd Rejonowy w Puławach skupił się nie na kibicach, a na osobie, która opublikowała ich fotografię w internecie. O propagowanie ustroju nazistowskiego oskarżono 29-letniego puławianina” – czytamy na łamach wspomnianego serwisu.

„W piątek, 18 grudnia, został on uznany za winnego i skazany na pół roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata oraz grzywnę w wysokości 2 tys. zł” – podsumowują autorzy.