Przeciwnicy szczepień wściekli. Premier Morawiecki wypowiedział przełomowe słowa

Mateusz Morawiecki szczepionki

Mateusz Morawiecki potwierdził dziś, że szczepionki nie ominą raczej nikogo. Przeciwnicy szczepień, potocznie nazywani antyszczepionkowcami, bez wątpienia ze sporym oburzeniem przyjmą słowa premiera. 

Grała Pamelę w "Miodowych latach". Nie uwierzycie, co robi dzisiaj

Niemal od początku pandemii na popularności zyskuje teoria spiskowa na temat rzekomego spisku koncernów farmaceutycznych z politykami. Trwają również coraz bardziej ogniste dyskusje na temat tego, kto powinien, a kto będzie musiał się zaszczepić.

Szczepionki dla wszystkich. Mateusz Morawiecki rozwiał wątpliwości

Choć przeciwnicy szczepień zapewniają, że nie przyjmą substancji od Pfizera, szef rządu apeluje, by zaszczepili się wszyscy. Co więcej – deklaruje, że Polska zamówiła tyle dawek, że bez problemu starczy dla każdego obywatela. Czytamy o tym w komunikacie na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości.

  • Zapisy na szczepienia rozpoczną się 15 stycznia 2021 roku
  • Mateusz Morawiecki zapewnia, że sam zgłosi się już w pierwszym terminie
  • Kolejność szczepień ma być następująca: medycy, służby mundurowe, nauczyciele i seniorzy
  • Szef rządu mówi, że przystępując do szczepień rozpoczynamy drogę ku normalności

– Jesteśmy na nią bardzo dobrze przygotowani, dlatego zachęcamy wszystkich w poszczególnych grupach według strategii do przystępowania do szczepienia. Najpierw oczywiście medycy, ale także służby mundurowe, nauczyciele w dalszej kolejności, ale jak najszybciej nasi seniorzy, którzy najwięcej cierpią przez COVID-19 – mówi premier Morawiecki.

Następnie szef rządu rozwiał wszelkie wątpliwości i przyznał, że Polska zamówiła tyle dawek szczepionki, by starczyło ich dla każdego z obywateli. – Szczepionek wystarczy dla wszystkich – zapewnia Morawiecki.