Piotr Żyła nie wytrzymał. „Kabaret”

Piotr Żyła
Piotr Żyła

Piotr Żyła skomentował decyzję dotyczącą wycofania polskich skoczków z Turnieju Czterech Skoczni. Nasz zawodnik zamieścił mocny wpis na Facebooku.

Znamy oficjalną decyzję organizatorów Turnieju Czterech Skoczni. Konkurs otwarcia TCS odbędzie się bez udziału reprezentacji Polski. Decyzję podjęto po sporym zamieszaniu, które wniknęło po informacji o tym, że Klemens Murańka otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Reszta kadry przeszła już badania na obecność koronawirusa, ale decyzję o usunięciu Polaków podjęto A priori. Więcej TUTAJ.

Informacja wywołała spore zdumienie zarówno wśród kibiców, jak i samych skoczków. Głos zabrał m.in. Piotr Żyła, który zamieścił wpis na Facebooku. Odniósł się w nim do całej sytuacji.

Żyła stwierdził, że decyzja sanepidu jest dla niego kompletnie niezrozumiała. Zawodnik argumentuje to faktem, że miał robionych wiele testów i każdy z nich dał negatywny wynik.

Piotr Żyła: kabaret

„Hmmm… Ciekawa sytuacja. Robisz test w Wigilie – negatywny. Jedziesz dzień wcześniej na Turne specjalnie żeby zrobić test- negatywny. Powtarzasz test 3 godziny przed treningiem oficjalnym – negatywny” – napisał polski skoczek narciarski w pierwszej części swojego wpisu.

„I nie możesz startować, bo jesteś w pokoju z Maćkiem Kotem (3x Negatywny wynik testu), który podobno siedział na posiłku na przeciwko Klimka Murańki, któremu test wyszedł trochę pozytywny” – dodał Piotr Żyła. „A drugi jego test pewnie będzie wieczór, jak już się nie zakwalifikujemy” – zakończył.

Pod wpisem Żyły zaroiło się od komentarzy. „Dlaczego Niemcy czekali z drugimi testami do rana? Gdyby wykonano testy jeszcze wczoraj wieczorem, to można by ściągnąć Polaków z PK w Engelbergu. Z Engelbergu do Oberstdorfu jest zaledwie 3,5 h” – napisał jeden z komentujących. „Kpina i tyle. Klimek nie powinien skakać ewentualnie Stękała, gdzie duch sportu w tym wszystkim? Zdrowym zabrania się rywalizacji?” – zapytał inny z internautów.

„W tym momencie możemy powiedzieć że to już nie są zawody sportowe, tylko przedstawienia artystyczne. Możemy popatrzeć, jak ładnie artyści latają, bo rywalizacji sportowej nie ma, skoro wykluczamy jednych, a innym pozwalamy startować” – podsumował pan Łukasz.