Jest decyzja ws. udziału Polaków w TCS!

TCS

Organizatorzy Turnieju Czterech Skoczni podjęli decyzję dotyczącą występu Polaków w zawodach. Nasi zawodnicy muszą jednak spełnić jeden warunek.

Wczoraj media obiegła informacja, która zmroziła krew w żyłach polskich kibiców, ale przede wszystkim naszych zawodników. „Niestety, naszych reprezentantów zabraknie w otwierającym Turniej Czterech Skoczni konkursie w Oberstdorfie. Nie wiadomo na razie co z kolejnymi konkursami” – napisał Adam Małysz na Facebooku.

Powodem był oczywiście test Klemensa Murański na obecność koronawirusa. Ten zdaniem strony niemieckiej miał być „częściowo pozytywny”. Przez to kwalifikacje do zawodów rozpoczęły się bez udziału naszych skoczków, a kilkanaście minut po ich zainicjowaniu do sztabu polskiej drużyny dotarła zaskakująca wieść. Okazało się bowiem, że kolejny test Murańki dał wynik… negatywny.

To postawiło organizatorów przed trudną decyzję. Jak się jednak okazuje wypracowano pewien kompromis.

Jest decyzja ws. udziału Polaków w TCS

By Polacy mogli wziąć udział w TCS muszą spełnić jeden kluczowy warunek. We wtorek wszystkie testy na obecność koronawirusa w zespole muszą być negatywne. Wówczas unieważnione zostaną kwalifikacje, a przed konkursem odbędą się dwie serie próbne – w tym jedna specjalna, dedykowana tylko dla Polaków.

„Jest decyzja FIS. Nasza reprezentacja zostanie jutro jeszcze raz przebadana szybkimi testami i jeżeli będzie wynik negatywny, to o 14.30 dostaniemy skok treningowy, tylko Polacy, o 15 seria próbna i o 16 konkurs. Najważniejsze, że wystartujemy” – napisał na Twitterze wicepremier Piotr Gliński, który zaangażował się w całą sprawę.

Trzymamy kciuki, aby wszystko się udało, a nasi zawodnicy mogli wystąpić w turnieju! Polacy jesteśmy z Wami!

źródło: Twitter, Facebook