Messi ujawnił, w jakim kraju chciałby zagrać! Zapowiedź transferu?

Leo Messi

Kontrakt Leo Messiego wygasa latem przyszłego roku. Nie dziwi wiec, że coraz więcej mówi się o tym, że zawodnik może opuścić Barcelonę. Piłkarz wskazał nawet, w jakim kraju w przyszłości chciałby zagrać.

Latem 2020 roku w Barcelonie „wybuchła bomba”. Chęć odejścia z zespołu oficjalnie zgłosił Leo Messi, najlepszy piłkarz zespołu i żywa legenda Blaugrany. Ostatecznie zawodnik został w klubie, jednak kibice przez jakiś czas trzymani byli w niepewności.

Ostatnio piłkarz udzielił wywiadu, w którym przyznał, że nie wie czy pozostanie w klubie. „Jeśli chodzi o kontrakt, to czekam na koniec sezonu. Myślę przede wszystkim o drużynie, pucharach, nie chcę rozpraszać się innymi sprawami” – powiedział Leo Messi.

W mediach narastają jednak spekulacje. Coraz głośniej mówi się bowiem o tym, że Messi faktycznie zmieni barwy klubowe. Oliwy do ognia dolał dodatkowo sam zainteresowany, który wskazał kraj, w jakim chciałby w przyszłości występować.

Leo Messi ujawnił, w jakim kraju chciałby zagrać

Argentyńczyk przyznał, że jego marzeniem jest zamieszkać w Stanach Zjednoczonych i zagrać w tamtejszej lidze zawodowej – Major League Soccer. Piłkarz nie zdradził jednak, kiedy miałby przenieść się za Ocean.

„Zawsze chciałem mieszkać w Stanach Zjednoczonych i grać w tamtejszej lidze. Nie wiem, czy to się wydarzy. Na pewno nie teraz” – powiedział gwiazdor Blaugrany.

Po tej deklaracji swoje zabiegi o Messiego z pewnością wzmoże Inter Miami. Niedawno media obiegła bowiem informacja, że to właśnie ten klub z MLS ostrzy sobie zęby na Argentyńczyka. Emocje dodatkowo podgrzewa fakt, że właścicielem Interu jest były piłkarz Manchesteru United i Realu Madryt – David Beckham. Anglik zna się z Messim i posiada liczne argumenty, by przekonać go do transferu.

Nie wiadomo jednak czy Messi chciałby przenosić się do MLS już teraz. Wyjazd za Ocean dla wielu piłkarzy wciąż kojarzy się ze sportową emeryturą, a forma Argentyńczyka nie wskazuje na to, by lada moment miał zawiesić buty na kołku. Wydaje się więc, że jeżeli faktycznie miałby odejść z Barcelony w tym momencie, to raczej do klubu, który walczy o najwyższe laury w Europie.