Marcin Najman wie, dlaczego Polacy nie chcą się szczepić

Marcin Najman

Marcin Najman zabiera ostatnio głos w sprawach niekoniecznie związanych ze sportem. Niedawno wypowiedział się na temat szczepień na Covid-19. Przyznał, że wie, dlaczego niektórzy Polacy nie chcą się szczepić.

Ruszyły szczepienia na Covid-19. „Na pierwszy ogień” poszli pracownicy służby zdrowia oraz osoby w wieku, w którym narażone są na ciężki przebieg choroby. Rząd robi, co może, by przekonać Polaków do przyjęcia preparatu. Argumentuje przy tym, że tylko w ten sposób powrócimy do normalności.

Pomimo tego część Polaków deklaruje, że nie podda się szczepieniu. Wielu z nas obawia się powikłań, niektórzy wierzą z kolei w liczne teorie spiskowe dotyczące szczepionki. Ostatnio głos w tej sprawie zabrał Marcin Najman, który coraz częściej wypowiada się na tematy niezwiązane ze sportem.

Były zawodnik FAME MMA zamieścił na Twitterze wpis, w którym przyznał, że wie, dlaczego niektórzy Polacy nie chcą przyjąć preparatu.

Marcin Najman wie, dlaczego Polacy nie chcą się szczepić

Najman zamieścił na Twitterze, w którym odniósł się do materiału w telewizji TVN. „W TVN forsują tezę, że ponad 40% Polaków nie chce się zaszczepić na COVID-19, bo oczekują za to pieniędzy. Bzdura!” – napisał były pięściarz.

Marcin Najman dodał również, że wie, jaki jest prawdziwy powód braku chęci do poddania się szczepieniu. „Około 30% społeczeństwa przeszła COVID-19 i się nigdy nie przyznała,a co za tym idzie ma przeciwciała. To oczywiste” – stwierdził. „Tylko nikt nie chce tego głośno powiedzieć” – zakończył swój wpis.

Wpis Najmana odbił się szerokim echem wśród internautów. „Marcin Najman zawód ekspert od wszystkiego” – napisał jeden z nich. „A słyszałeś ze przeciwciała dają odporność tylko na jakiś czas? Stad zalecenie szczepienia nawet dla tych osób. Nawet Karczewski to rozumie” – dodał kolejny.