Nieoczekiwany powrót Krzysztofa Piątka do Włoch

Jak donosi „Tuttosport”, już 1 stycznia testy medyczne w nowym klubie przejdzie Krzysztof Piątek. Napastnik jest obecnie piłkarzem Herthy BSC, ale w styczniu ma zmienić barwy i wrócić do ligi włoskiej.

O zimowym transferze Krzysztofa Piątka mówiło się już od kilku tygodni, jednak w czwartek „Tuttosport” podało, że Krzysztof Piątek zmieni klubowe barwy już 1 stycznia. W piątek „Pio” ma przejść testy medyczne w swoim nowym klubie, a następnie złożyć podpis na kontrakcie.

Krzysztof Piątek wraca do Serie A

Nowym klubem Krzysztofa Piątka będzie znana mu Genoa CFC, w barwach której występował już w sezonie 2018/19. To grając w Genoi reprezentant Polski wyrobił sobie markę superstrzelca.

Piątek nie grał w Genoi długo, bo zaledwie pół roku, ale w 21 rozegranych meczach strzelił aż 19 goli. Fantastyczna forma Piątka spowodowała, że napastnik przeszedł za 35 milionów euro do Milanu.

Wychowanek Lechii Dzierżonów nie grał w Mediolanie długo i w styczniu bieżącego roku związał się z niemiecką Herthą. W stołecznym klubie Bundesligi rozegrał w obecnym sezonie 13 meczów: strzelił 3 gole i zanotował dwie asysty.

"Marca" podaje, gdzie wiosną zagra Arkadiusz Milik