Kiedy otwarcie restauracji? Są nowe informacje i konkretne daty [2.01.2021]

Kiedy otwarcie restauracji i pubów Data otwarcia restauracji w Polsce

Minister zdrowia Adam Niedzielski odpowiedział dziennikarzom na pytanie, kiedy otwarcie restauracji i pubów na terenie Polski. Jak wiadomo, z powodu narodowej kwarantanny, niemal cała gastronomia od wielu tygodni jest zamknięta. Mamy nowe informacje i konkretne daty, w jakich poznamy nowe decyzje. 

Kiedy otwarcie restauracji i pubów w Polsce? Nowe informacje

Bardzo wielu Polaków zastanawia się, kiedy w końcu będziemy mieć możliwość znów zjeść „na mieście”. Obecnie lokale gastronomiczne mogą świadczyć usługi jedynie na dowóz. Z każdym kolejnym dniem sytuacja jednak się klaruje. M.in. Radio Zet opublikowało nowe informacje na ten temat. Poznaliśmy datę, w której podjęte zostaną najważniejsze decyzje.

Nowe informacje, które przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski nie napawają optymizmem. Nieoficjalnie pojawiają się jednak doniesienia, według których już na początku 2021 roku rząd ma poluzować restrykcje.

Data otwarcia restauracji i pubów

Na razie nie znamy dokładnej daty otwarcia restauracji i pubów w Polsce. Wiemy natomiast, że 17 stycznia 2021 roku rząd po raz kolejny zaktualizuje obostrzenia. To właśnie do tego dnia mają obowiązywać obecne zasady. Na popularności zyskuje również teoria, jakoby już w lutym – czyli niemal równo rok po wprowadzeniu pierwszych restrykcji w Polsce – gastronomia będzie mogła powoli wracać do stanu sprzed pandemii. To jednak może zostać oficjalnie potwierdzone dopiero za dwa tygodnie.

Adam Niedzielski zapewnia jednak, że otwarcie restauracji i pubów nastąpi na samym końcu. Wcześniej zatem rząd musiałby znieść resztę ograniczeń, które obecnie obowiązują. Konkretna data otwarcia pubów i restauracji może być dziś zatem tylko obiektem spekulacji.

Obecne obostrzenia w Polsce – na czym polegają?

Kwarantanna narodowa, bo tak rząd nazwał nowy zestaw obostrzeń, obowiązywać w Polsce będzie do co najmniej do 17 stycznia 2021. Na czym polega? Otóż od kilku tygodni zamknięte są wszelkie instytucje kultury, restauracje (poza wydawaniem posiłków na wynos) czy siłownie. Zakazana jest organizacja wesel, a zgromadzenia w domach są dopuszczone tylko do 5 osób (poza domownikami).

Wymienione zasady nie zostały zniesione nawet na Boże Narodzenie czy Sylwestra, co wywołało w kraju niemałe kontrowersje. Polacy mają jednak nadzieję, że najgorsze już za nami. Tym bardziej, że jest już dostępna szczepionka, którą obywatele będą sukcesywnie przyjmować. Jest zatem realna szansa, że jeszcze przed wiosną nastąpi otwarcie restauracji i pubów.