Magda Gessler zaskoczyła wszystkich. Prawica pokocha ją za te słowa

Magda Gessler feminizm Kuchenne rewolucje TVN

Magda Gessler nie jest osobą, którą kojarzymy z konserwatyzmem. Pracuje przecież w telewizji TVN. Oczywiste zatem zdaje się, że powinna popierać teorie forsowane przez środowiska feministyczne. Jednakże – co zaskakujące – jej słowa temu zaprzeczają. Czy prowadząca „Kuchenne rewolucje” jest feministką? 

Krystyna Janda przyłapana na kłamstwie. Aktywista z Warszawy wszystko ujawnił

Feminizm to nurt, który w ostatnich latach zyskał w Polsce niebywałą popularność. Znaczący procent Polek uważa się za feministki. Bardzo chętnie o feminizmie mówią również celebrytki – zwłaszcza te brylujące w mediach społecznościowych.

Magda Gessler: nie jestem feministką

Ale najwyraźniej nie Magda Gessler. Umówmy się: raczej oczywiste jest, że restauratorka nie popiera obecnie panującej konserwatywnej władzy. Jest także mało prawdopodobne, że zobaczymy panią Magdę na marszach organizowanych przez narodowców. Ale również z feministkami najwyraźniej nie jest jej po drodze. W krótkiej rozmowie z „Pudelkiem”, która – nie wiedzieć czemu – nie zyskała dużej popularności, Magda Gessler wprost odpowiedziała na pytanie, czy jest feministką:

Nie jestem feministką! Jestem kobietą, która uważa, że kobieta powinna być kobietą, a mężczyzna mężczyzną. I hołd mężczyźnie należy oddać, i kobiecie również. Ale to są dwie osobne jednostki, absolutnie niepodobne i nie jestem feministką – powiedziała Gessler.

Magda Gessler pijana? To nagranie daje do myślenia

To, co powiedziała, dla wielu Polaków wydaje się oczywiste. Współczesne organizacje feministyczne często jednak promują tezę, według której nie powinniśmy już doszukiwać się różnic pomiędzy kobietami a mężczyznami. Zwłaszcza w kwestii ubioru, norm społecznych, specyfiki wykonywanych zawodów itd. Natomiast Magda Gessler zdaje się być zwolenniczką bardziej tradycyjnego podejścia.

Kuchenne rewolucje Magdy Gessler

Już od dekady Magda Gessler prowadzi w TVN-ie „Kuchenne rewolucje”. Właściwie w tym roku będzie obchodzić 11-lecie premiery jej autorskiego kulinarnego show. Choć nie brak komentarzy, że formuła nieco się wyczerpała, a opryskliwość restauratorki staje się męcząca, TVN na razie nie mówi o planach zdjęcia programu z ramówki.

Jak bowiem wiadomo, pozycja ta od lat trzyma wysoką oglądalność. Mimo, że – jak wiadomo – widzowie regularnie „odpływają” telewizji do internetu. Polacy wciąż chętnie zasiadają przed telewizorami, w liczbie co najmniej kilkuset tysięcy, by zobaczyć nowe odcinki „Kuchennych rewolucji”.