Ziemkiewicz wie, kto „wkopał” celebrytów ws. szczepień. „Aleś ich Pan podp***lił”

Ziemkiewicz
Fot. Wikimedia/Adrian Grycuk

Rafał Ziemkiewicz, znany publicysta, zabrał głos ws. afery związanej ze szczepieniami celebrytów. Zamieścił na Twitterze wpis, który odbił się szerokim echem w przestrzeni publicznej.

Sprawa związana ze szczepieniami celebrytów z każdą godziną nabiera rumieńców. Lista nazwisk osób, które zaszczepiły się w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, choć nie znajdowały się w tzw. grupie zero, cały czas się powiększa. Już dziś mamy na niej m.in. Krystynę Jandę, Wiktora Zborowskiego, Krzysztofa Maternę, Edwarda Miszczaka, Andrzeja Seweryna czy jego córkę Marię. Ta ostatnia nagrała zresztą film, w którym tłumaczy się z decyzji o przyjęciu preparatu poza kolejnością. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Głos ws. szczepień celebrytów zabrał m.in. publicysta Rafał Ziemkiewicz. Zamieścił na Twitterze wpis, w którym zwrócił się do jednej z osób poddanych szczepieniu w WUM. Twierdzi, że to właśnie ona „wkopała” pozostałą grupę osób.

O kim mowa? Ziemkiewicz kieruje swoje słowa do Leszka Millera. To były premier jeszcze w Sylwestra pochwalił się, że przyjął preparat zapobiegający zarażeniu koronawirusem.

Rafał Ziemkiewicz: aleś ich Pan podp***lił

Ziemkiewicz zamieścił na Twitterze wpis przesycony ironią, w którym zwraca się do Leszka Millera. Na samym wstępie przyznaje, że chciał byłemu liderowi Sojuszu Lewicy Demokratycznej bardzo pogratulować. Następnie porównał Millera do… Lecha Wałęsy.

„Aleś ich Pan podp***lił Panie premierze z tymi szczepionkami, to chyba od czasu wczesnego Wałęsy nikomu się lepiej nie udało” – napisał publicysta „Do Rzeczy” i Telewizji Republika.

„Tak promowali szczepienia, żeby się nie wydało, kto promuje” – napisał jeden z komentujących szydząc z tłumaczeń niektórych celebrytów. „A może to zorganizowana akcja zachęcania??? Na taką wygląda…” – drwił kolejny.

źródło: Twitter/Rafał Ziemkiewicz