Durczok nie wytrzymał. „To się nazywa burdel”

Kamil Durczok

Kamil Durczok nie wytrzymał. Dziennikarz w mocnych słowach odpowiedział na niedawny komunikat ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Ten odniósł się bowiem do obostrzeń pandemicznych, które dotykają najmłodszych.

Rozpoczęły się ferie, które w tym roku naznaczone są obostrzeniami pandemicznymi. Ostatnio głos w tej sprawie zabrał minister zdrowia, Adam Niedzielski, który odniósł się do restrykcji dotyczących dzieci. Okazuje się, że będą one nieco zgładzone. Jak twierdzi, to efekt zgłoszeń od Polaków, którzy kierowali je do przedstawicieli rządu.

„Chcemy zaproponować pewne złagodzenie obostrzenia. To będzie przygotowane w dzisiejszym rozporządzeniu Rady Ministrów. Otóż chcieliśmy dopuścić możliwość dla dzieci przebywania na wolnym powietrzu bez konieczności opieki (ze strony) osób starszych w godz. 8-16” – powiedział Adam Niedzielski.

„Mamy okres ferii, tych ferii, które niestety nie są takimi prawdziwymi feriami, jakie pamiętamy, jakie mogliśmy spędzać w górach, w śniegu, zjeżdżając na nartach. Chcielibyśmy, jednak dać możliwość korzystania ze świeżego powietrza i tego, żeby dzieci w tych godzinach 8-16 mogły po prostu przebywać samodzielnie poza miejscem zamieszkania” – dodał.

Głos w tej sprawie zabrał dziennikarz, Kamil Durczok. Zamieścił na Twitterze mocny wpis, w którym uderzył w ministra zdrowia.

Kamil Durczok nie wytrzymał. Uderzył w szefa resortu zdrowia

Durczok odniósł się do złagodzenia restrykcji względem najmłodszych mieszkańców naszego kraju. Dziennikarz użył bardzo ostrych słów. „W tej chwili @MZ_GOV_PL Niedzielski oznajmił łaskawie, że dzieci jednak będą mogły przebywać poza domem między 8 a 16” – napisał były pracownik m.in. stacji TVN.

„Trzeba było 2 tygodni wrzawy, żeby ktoś się opamiętał. To się nazywa narodowy burdel walczący z pandemią” – zakończył swój wpis.

„No i jest kolejny wielki sukces rządu pana Morawieckiego i jego wiernych towarzyszy” – skomentował jeden z internautów. „Ludzki pan” – dorzucił, nie bez ironii, kolejny z nich.