Giertych przerażony komunikatem Ministerstwa Zdrowia. „Katastrofa”

Roman Giertych

Roman Giertych, znany adwokat i były minister edukacji, jest przerażony komunikatem, który przekazało Ministerstwo Zdrowia. „To katastrofa” – nie ma wątpliwości Giertych.

Epidemia Covid-19 w naszym kraju nie odpuszcza. Ministerstwo Zdrowia zainicjowało wprawdzie akcję szczepień, jednak na efekty przyjdzie nam jeszcze poczekać. W tym czasie cały czas dochodzi do nowych zakażeń, które w konsekwencji doprowadzają do licznych zgonach.

Z ostatniego komunikatu dowiadujemy się, że zarówno na Covid-19, jak i w wyniku zakażenia przy jednoczesnym istnieniu chorób współistniejących, zmarło ponad 500 osób. To bardzo wysoka i bardzo niepokojąca statystyka. „Z powodu COVID-19 zmarły 144 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 409 osób” – podał resort zdrowia, który jeszcze wcześniej poinformował o ponad 14 tysiącach nowych zachorowań.

Głos ws. komunikatu Ministerstwa Zdrowia zabrał Roman Giertych. Adwokat nie ukrywa swojego przerażenia informacjami, które przekazuje resort. Były minister zdrowia ocenił również, dlaczego dochodzi do takiej tragedii.

Giertych przerażony komunikatem Ministerstwa Zdrowia

Giertych skomentował o informację resortu zdrowia o ponad 500 zgonach spowodowanych koronawirusem. „Dzisiaj na Covid zmarło PONAD 500 OSÓB! To jeden z najwyższych wyników w Europie. Ta katastrofa wynika wprost z absurdalnego zarządzania krajem przez PiS” – napisał Roman Gierych na swoim profilu społecznościowym.

„Kretyńskie ruchy w rodzaju zamykaniu młodzieży w domach, czy zakazu wstępu do lasu doprowadziły do lekceważenia obostrzeń” – dodał były minister edukacji.

Niektórzy z internautów nie zgadzali się jednak z tezą Giertycha przypominając protesty kobiet, które odbywały się na polskich ulicach. „Kto najładniej i publicznie pod pomnikiem schodów, w kościołach i gdzie tam jeszcze lekceważył podstawowe obostrzenia dając przykład jak zwyciężać mamy?” – zapytał jeden z nich.